У ДРУЖБІ СВЯТКУВАЛИ МАСЛЯНУ

Дата: 01.03.2020 20:09

Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Традиції свята збере­глися ще з язичницької куль­тури. Це смачне і ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого по­сту.

І цього року у громаді започатковано конкурс-виставку «Ай да Масляна», у якому конкурсанти підготували оригінальні млинцеві композиції. Шляхом таємного голосування глядачів обрано переможців і ними стали:

І місце – Дружбівська філія Дружбівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ;

ІІ місце поділили між собою КЗ «Дружбівський міський Палац культури» та Дружбівський НВК: ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ;

Почесне ІІІ місце зайняли Журавська та Чуйківська філії Дружбівського міського Палацу культури.

Кількість голосів не дуже відрізнялась, адже всі композиції були достойні!

Ну а далі гурманам на радість - наші конкурсанти при­гощали мешканців млинцями, варениками, чаєм. Також на святі можна було поласувати гарячим пловом, шашликами та різними смаколиками.

Ну й куди ж свято у громаді без творчих колективів «Дружбяночка», «Журавушка» та «Мереживо»! Пісні, танці, музика – всього було вдосталь. Але слухати й ди­витись – то добре, а самому бра­ти участь – цікавіше й веселіше. То ж для найактивніших жителів громади провели ряд цікавих конкурсів, хороводи.

Найяскравішою подією свята (і в прямому, і в переносному сенсі) стало спалення опудала зими. Будемо сподіватись, що зима такими проводами задово­лена і повернеться тільки через рік.