Взаємодія з правоохоронними органами
Шосткинський районний сектор №2 філії Державної
установи "Центр пробації" в Сумській області
Начальник сектору
Контактні дані:
|
Менькова Світлана Володимирівна
поштова адреса: бульвар Ювілейний, 4, смт. Ямпіль, 41200 тел.: 068-543-19-11 |
Графік роботи: |
понеділок – четвер: 08:00 – 17:00 п’ятниця: 08:00 – 16:45 обідня перерва: 12:00 – 12:45 вихідний: субота, неділя |
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
11 вересня 2023 року в приміщенні Шосткинського районного сектору №2 філії Державної установи "Центр пробації" в Сумській області, з метою здійснення роз'яснювальної та профілактичної роботи, начальником сектору превенції ВПД 1 (с.Ямпіль) Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області Петром Поліщуком проведено зустріч з суб'єктами пробації, які проживають на територіях Дружбівської, Свеської та Ямпільської територіальних громад.
В ході зустрічі основна увага приділялася питанням протидії домашньому насильству та профілактиці вчиненню нових кримінальних правопорушень особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та звільненими від відбування покарання з випробуванням, які залишаються пріоритетними напрямками роботи в поточному році. Суб'єкти пробації задавали безліч питань щодо застосування кримінального та адміністративного законодавства, на всі питання отримали чіткі та професійно обґрунтовані відповіді.
При реалізації превентивної діяльності необхідно враховувати особливості людей, які перебувають у конфлікті з законом, а також мотивувати їх у проведенні заходів, які допоможуть подолати кризові ситуації у житті, звертати увагу на самовиховання, самодисципліну та відповідальність кожного перед законом.
26 липня в рамках проєкту «РОЗВИТОК СИСТЕМИ ПРОБАЦІЇ ТА ЗБІЛЬШЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВ ПОЗБАВЛЕННЮ ВОЛІ», за ініціативи органу пробації, у приміщенні Ямпільського районного суду Сумської області відбулося засідання «Круглого столу» за участі голови суду Ігоря Деркача, начальника Шосткинського районного сектору №2 філії Державної установи "Центр пробації" в Сумській області Світлани Менькової, голови апарату Ямпільського районного суду Діани Винокурової та помічника судді Ямпільського районного суду Сумської області Наталії Сипливої.
Під час засідання учасники "Круглого столу" обговорили проблемні питання виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, зокрема законодавчо визначені підстави відповідальності засуджених під час звільнення від відбування покарання з випробуванням і виконання обов'язків протягом іспитового строку, доцільність скасування випробувального терміну та деякі випадки звільнення від відбування покарання. Також сторони обговорили можливості збільшення альтернатив позбавленню волі.
Волонтер пробації – реальний помічник
Життя різнобарвне: лагідне і водночас вибагливе, радісне і суворе. Будь-яка людина може опинитися в конфлікті не тільки з законом, а і з самим собою. Часто це трапляється одночасно і потребує сторонньої професійної допомоги. Саме тому співробітники пробації намагаються не тільки виконувати визначені законодавством види покарань, а й комплексно відкликатися на прохання про допомогу у вирішенні питань в межах своєї компетенції. Для надання психологічної допомоги, до проведення сумісної роботи була запрошена кандидат психологічних наук, волонтер пробації Інга Полілуєва – жінка, яка змушена була покинути свою домівку та улюблену роботу в обласному центрі на самому початку російського вторгнення – у 2014 році, коли її будинок здригався від вибухів в аеропорту, бо знаходиться у безпосередній близькості до нього, і, забравши з собою домашніх тварин та документи, на обстріляному авто, негайно виїхала з чоловіком у невідомому їм напрямку… Крок за кроком, прямуючи до своєї мети, не зупиняючись, пройшовши через біль, сльози та нерозуміння, крізь бюрократичні машини та при відсутності роботи і коштів, навіть на життя, вона все ж таки здійснила свою мрію і захистила дисертацію. Майже з перших днів свого життя на далекій для неї Сумщині, Інга Володимирівна продовжила практику у сфері здійснення психологічної діяльності, а згодом стала волонтером пробації.
Спілкування з суб’єктами пробації – особливий крок у житті волонтера. Для суб’єктів пробації робота з психологом – справа теж не звичайна. Життя в сучасному світі таке, що ми стикаємося з різними стресовими чинниками. Релакс та позитивні емоції людям, які опинилася у конфлікті із законом необхідні, як і будь-кому іншому. Але до кожного необхідно знайти індивідуальний підхід, допомогти у вирішенні питань, які найбільше турбують. Саме тому волонтер пробації застосовує у своїй практиці з засудженими різні види методик арт-терапії, завдяки яким відбувається зняття емоційного напруження, м’язового перенавантаження, знімається втома, організм швидше відновлює сили. Змінюється настрій – змінюється погляд на життя. Багато підоблікових за роки нашої співпраці дійсно змінилися у кращий бік, але зупинитися хочеться на одній з них.
Дівчина… З багатодітної родини, але змалечку самотня… Батьки у ранньому дитинстві позбавлені батьківських прав, потім будинок-інтернат сімейного типу, далі – школа-інтернат, побіг, училище, самостійне життя, судимість, колонія для неповнолітніх, бурхливе доросле життя у стилі «і Крим, і Рим, і мідні труби», знову колонія, знову «буревій» дорослого життя, умовний термін і його скасування, погрози у вбивстві працівникам кримінально-виконавчої інспекції після звільнення, знову воля, святкування… і випробувальний термін. На обліку служби пробації. Активна, бойова і балакуча, борець за справедливість Єсенія – суб’єкт пробації. Доросла жінка, яка має вже повнолітню дитину, але собі, нажаль ради дати не може: продовжує зловживати спиртними напоями, має відповідне коло оточення та спілкування, постійно вчиняє скандали і сварки за місцем проживання. Словом, важкий випадок. Криміногенні фактори ризику вчинення повторного кримінального правопорушення майже усі на високому рівні, найскладніші з них – щоденне вживання алкоголю, контроль над поведінкою та мисленням, психічний стан, стосунки з рідними та у суспільстві. Звичайно, на допомогу запросили волонтера пробації.
Через декілька занять з психологом дівчина добровільно пройшла кодування від алкогольної залежності, налагодила стосунки зі своїм обранцем, привела до ладу власний будинок, завела невеличке господарство, влаштувалася на роботу до приватного підприємця.
Для реєстрації до органу пробації тепер з’являється охайна та доглянута, стильно та чисто вдягнена молода жінка, яка має стимул та бажання жити повноцінним цікавим життям, яка усвідомлено та цілеспрямовано змінює щодня своє життя завдяки власній і найтяжчій праці – роботі над собою. Звичайно, за допомогою волонтера пробації, психолога, кандидата психологічних наук – Інги Полілуєвої, яка ретельно підбирає до кожного заняття з Єсенією необхідну методику, яка дозволяє оцінити своє життя, переоцінити свої прагнення та бажання, намітити пріоритети майбутнього. Як результат – дівчина вийшла заміж за кохану людину, займається домашнім господарством, здійснює волонтерську діяльність щодо забезпечення захисників необхідними для них плетеними речами, які також і сама плете власноручно. Не обійшлося і без весільних подарунків від волонтера пробації Інги Полілуєвої, виготовлених своїми руками і з задоволенням.
Пробація – можливості для змін! Саме під таким гаслом щодня здійснюють свою службову діяльність працівники служби за допомогою та з підтримкою волонтерів пробації.
Якщо Ви маєте бажання і можливість поповнити ряди волонтерів пробації та приєднатися до здійснення волонтерської діяльності з клієнтами пробації – ласкаво просимо і чекаємо на Вас за адресою: смт. Ямпіль, бульвар Ювілейний, 4, каб. 10, або телефонуйте на номер 068 543 1911. Служба пробації чекає на ВАС!
До 8-ої річниці створення служби пробації.
Не залишаємо з проблемами на самоті: пробація – можливості для змін.
За несплату аліментів – відповідальністьу вигляді суспільно корисних робіт
ІНФОРМАЦІЯ
про діяльність Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області за 1 півріччя 2021 року, переваги та значимість органу пробації для суспільства.
Діяльність Ямпільського районного сектору з питань пробації за 1 пвріччя 2021 року при здійсненні контролю за засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, була направлена на дотримання вимог кримінально-виконавчого та антикорупційного законодавства, відомчих наказів та інших чинних нормативних документів, на налагодження плідної взаємодії з органами поліції, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.
До Ямпільського РС протягом першого півріччя 2021 року на виконання надійшло 2 вироку щодо засуджених до обмеження волі. Обидва засуджених направлені до Конотопського виправного центру для відбування призначеного судом покарання.
За звітний період 2021 року по обліках Ямпільського районного сектору пройшло 54 особи, з них 7 жінок та 4 неповнолітніх засуджених. Всього на обліку перебуває 38 засуджених, з них 6 жінок, 4 неповнолітніх особи.
До покарання у виді штрафу засуджено 9 осіб, з них - 7 осіб сплатили штраф та надали копії відповідних документів, вироки щодо 2 осіб знаходяться на виконанні.
Станом на 30.06.2021 року на обліку Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області перебуває 4 неповнолітніх особи, з них 2 неповнолітні, які проживають на території Дружбівської міської ради.
Злочин вчинений неповнолітніми особами у групі, без участі дорослих.
Обидва засуджені виховуються у повних сім’ях.
Неповнолітні були поставлені на облік сектору пробації. З порядком та умовами відбування покарання були ознайомлені у присутності батьків. Щодо обох неповнолітніх осіб були направлені запити до навчальних закладів, служби у справах дітей, ювенальної превенції та ЦСССДМ для отримання інформації та проведення профілактичної роботи з відповідними службами.
На протязі іспитового строку відбування покарання з неповнолітніми проводилися профілактичні бесіди в присутності їх батьків та начальника відділу служби у справах дітей, сім’ї, молоді та соціального захисту населення Дружбівської міської ради Шосткинського району Полєвічка С.М. Під час бесіди було з’ясовано трудову зайнятость неповнолітніх, зайнятість у вільний від навчання час. Обговорені питання відвідування навчального закладу, повноту відвідування занять, виконання завдань, передбачених навчальною програмою. Крім цього були обговорені родинні відносини,ставлення батьків до дітей, до навчальної дисципліни, поводження у суспільстві. Неповнолітні попереджені про неприпустимість порушення громадського порядку, навчальної дисципліни та вчинення адміністративного правопорушення або нового кримінального злочину. Також проводилися бесіди за участі заступника начальника відділу «Ямпільське бюро правової допомоги» Полтора А.В. Під час бесіди неповнолітнім було роз’яснено, що вони або їхні родичі можуть звертатися до бюро для надання безоплатної правової допомоги, про види правових послуг, які можна отримати при зверненні, про категорії осіб, яким надається безоплатна первинна та вторинна правова допомога.
Крім цього, з засудженими щоразу, під час відвідування органу пробації, проводилися навчальні заняття з правопису, де засуджені вчилися писати власні імена, прізвища та по-батькові, найбільш вживані слова та літери.
Ямпільським районним сектором пробації продовжується робота з Краєведческим музеєм в рамках спільного проекту «До виправлення 1 крок!». Так 26.02.2021 року для неповнолітніх суб’єктів пробації проведена оглядова екскурсія до Ямпільського краєзнавчого музею «Ямпільщина краєзнавча» та представлена виставка «Стежини Полісся».
Протягом першого півріччя 2021 року до Ямпільського сектору пробації надійшло 22 ухвали суду на складання досудових доповідей. З них, більшість наданих рекомендацій органом пробації щодо призначення покарань, враховані судом. Отже, вивчення особистості до моменту судового розгляду не є тільки складовою діяльності служби пробації, а й дієвим засобом забезпечити суд інформацією, необхідною для призначення покарання судом. Крім цього, виконання наглядових функцій, під час вироків суду, є також однією з переваг органу пробації, з метою своєчасного вирішення питань щодо залишення правопорушників на свободі, у разі ухилення ними від виконання обов’язків, покладених судом та систематичне вчинення адміністративних правопорушень, зокрема дрібні хуліганства, домашнє насильство, зловживання спиртними напоями. Отже пробація це – сучасний інструмент у роботі з правопорушниками, який відповідає практиці розвинених країн. Впровадження пробації в Україні є найбільш важливою і успішною реформою системи кримінальної юстиції України.
Впродовж 1-го півріччя та за аналогічний період минулого року не допущено повторних злочинів з боку суб'єктів пробації, що є результатом якісної соціально-виховної роботи з боку персоналу пробації з даною категорією осіб.
26.02.2021 року, з метою залучення фахівців служб у справах дітей при проведенні соціально-виховної роботи з неповнолітніми засудженими, за участі начальника відділу «Служба у справах дітей, сім’ї, молоді та соціального захисту населення» Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області Полєвічка Сергія Михайловича у приміщенні Ямпільського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Сумській області проведена профілактична робота з неповнолітніми особами, засудженими до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.
В ході змістовного діалогу засудженим роз’яснено, що необхідно дотримуватися навчальної дисципліни, відвідувати навчальний заклад, чемно поводитися у суспільстві; детально роз’яснено наслідки вчинення крадіжок чужого майна та речей з могил на кладовищі, наголошено про негативне ставлення громади до подібних вчинків.
Обговорені питання відвідування навчального закладу, повноту відвідування занять, виконання завдань, передбачених навчальною програмою. Також з’ясовано трудову зайнятість неповнолітніх у вільний від навчання час. Крім цього були обговорені родинні відносини, ставлення батьків до дітей, до навчальної дисципліни, поводження у суспільстві.
Додатково неповнолітні засуджені були попереджені про неприпустимість порушення громадського порядку, навчальної дисципліни та вчинення адміністративного правопорушення або нового кримінального злочину.
Важливість подальшого розвитку в Україні інституту Пробації
Ямпільський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області повідомляє про розгляд Проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності (перейти до перегляду більш детальної інформації)
Адреса підрозділу : 42000, Сумська область, смт. Ямпіль, бул. Ювілейний, 4.
У зв’язку з послабленням карантинних заходів з 1 червня 2020 року, Ямпільський районний сектор з питань пробації буде здійснювати прийом клієнтів в умовах загальнонаціонального карантину за наступних умов:
— допуск у приміщення з розрахунку не більше однієї особи на 3 м.кв.;
— на вході до приміщень обробляти руки встановленими антисептиками.;
— обов’язковий масочний режим.
Водночас звертаємо увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації в рішеннях суду!
ВИТЯГ З НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ19.03.2013 № 474/5
І Н Ф О Р М А Ц І Я
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР Філії Державної установи «Центр пробації» у Сумській області
|
|
Начальник сектору
Контактні дані:
|
Менькова Світлана Володимирівна, підполковник внутрішньої служби _______________________________________________________ поштова адреса: вул. Заводська, 10, смт. Ямпіль, 41200 тел.: 068-543-19-11 електронна скринька: sm20[email protected] |
Графік роботи: |
понеділок – четвер: 09:00 – 18:00 п’ятниця: 09:00 – 16:45 обідня перерва: 13:00 – 13:45 вихідний: субота, неділя |
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
- забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
- надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
- організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
- допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
- особа, щодо якої складається досудова доповідь;
- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
- особа, звільнена з випробувальним терміном відвідбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
- збереження роботи та житла;
- позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
- зниження злочинності;
- зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
- дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
- Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
- Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.
|
І Н Ф О Р М А Ц І Я Філія Державної установи «Центр пробації» у Сумській області |
Контактні дані:
|
Адреса: вул. Івана Харитоненка, 12, м. Суми, 41000 Телефон: 095 86 52 931 E-mail: sm[email protected] Сторінка в Facebook:https://www.facebook.com/probationSumy/ |
Графік роботи: |
понеділок - четвер з 9-00 до18-00 п’ятниця: з 9-00 до16-45 обідня перерва: 13-00 - 13-45 вихідний: субота, неділя |
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
- забезпечення безпеки суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
- наданнясуду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
- організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
- допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі,в адаптації до життя в суспільстві.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
- Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
- Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
- особа, щодо якої складається досудова доповідь;
- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років
- особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.