A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дружбівська міська громада
Сумська область, Шосткинський район

Законодавство України щодо місцевого самоврядування

   

       КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ РОЗДІЛ XI Місцеве самоврядування

   

       ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні

 

 

       ЗАКОН УКРАЇНИ Про статус депутатів місцевих рад

   

       ЗАКОН УКРАЇНИ Про доступ до публічної інформації

 

       ЗАКОН УКРАЇНИ Про відкритість використання публічних коштів

 

       

     ЗАКОН УКРАЇНИ Про регулювання містобудівної діяльності

 

      ЗАКОН УКРАЇНИ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності

       ЗАКОН УКРАЇНИ Про благоустрій населених пунктів

 

У СУМАХ РОЗПОЧАЛО РОБОТУ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ, ЯКЕ ПОЄДНАЛО ТРИ ОБЛАСТІ

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) – новий державний орган, який поєднав Сумську, Полтавську та Чернігівську області. Центром консолідації територіальних управлінь юстиції зазначених регіонів стало місто Суми.
Подібні структурні зміни були обумовлені низкою факторів, серед яких є оптимізація системи територіальних органів Міністерства юстиції, покращення контролю за їхньою роботою, забезпечення ефективного виконання покладених на Міністерство завдань та раціональне використання державних ресурсів.
Очолила Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун (IrynaSvystun). Досконале знання роботи органів юстиції, вміння критично мислити, чітко та зрозуміло окреслювати напрями роботи, а також успішне професійне зростання від спеціаліста до керівника обласного управління юстиції стали запорукою її перемоги у виваженому, прозорому та фаховому конкурсному відборі на посаду начальника нового управління.
«Перший крок до глибинних перетворень в системі юстиції зроблено, – говорить Ірина Свистун. – Міжрегіональні управління – це новий імідж юстиції, більш високий рівень відповідальності і концентрації зусиль для того, щоб досягати успішних результатів у нашій роботі та забезпечити якісне і комфортне надання послуг громадянам».
Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) здійснює свою діяльність за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28; телефон/факс (0542) 66-19-48, 66-19-36.

 

 

СПЛАТА СУМЧАНИНОМ 48 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ БУЛА ПРОСТИМУЛЬОВАНА ПРАВОВИМИ САНКЦІЯМИ

Сумчанин Дмитро зловживав терпінням своєї родини. Колишня дружина та дочка Анастасія потребували допомоги чоловіка, але він зосередив увагу на більш важливих для нього речах.
Неправильний розподіл пріоритетів утворив аліментну заборгованість, яка сягнула понад 36 тисяч гривень. Латати «дірки» у родинному бюджеті неплатнику довелося під наглядом фахівців юстиції. Правники взяли під контроль майно, кошти та права громадянина, чим унеможливили вільне користування ними. Зокрема, державні виконавці обмежили боржника у праві виїзду за кордон. Чоловіку, звісно, це не сподобалось, оскільки він найближчим часом збирався вирушити до іншої країни.
Так намагання юристів дали свої результати. Батьком було погашено у повному обсязі борг, а також сплачено майже 4 тисячі гривень виконавчого збору та понад 7 тисяч гривень штрафу, які також було перераховано доньці.

#МінЮст #ДВС_діє #ВідповідальнеБатьківство

 

ЗАВДЯКИ«СЕТАМ»ДОПЕНСІЙНОГОФОНДУБУЛОПОВЕРНУТОМАЙЖЕ 30 ТИСЯЧГРИВЕНЬБОРГУ

Буваютьвипадки, колинавітьфактвідкриттявиконавчогопровадженнянеспонукаєборжникавиконатисвійобовязокщодопогашеннязаборгованостіпередстягувачем. Утакихситуаціяхсправудопомагаютьвирішитиправовімеханізми, котріпозитивнимчиномвпливаютьнарозвязаннянепорозумінь.
ТаксталосязоднимізпідприємствнаКонотопщині, якезаборгувалоПенсійномуфондупонад 28 тисячгривеньівиконувати рішення суду про повернення даної заборгованості не поспішало. Проте уникнути відповідальності все ж таки не вийшло. Спеціалісти юстиції Сумщини виявили у боржника рухоме майно, яке у подальшому було описане та реалізоване через систему електронних торгів арештованим майном – «СЕТАМ».
Вдала угода, під час якої було продано активи підприємства, допомогла захистити економічні права державного органу, повернувши йому борг у повному обсязі.

#МінЮст #ДВС_діє

 

БІЛОПІЛЬЧАНИН ЧЕРЕЗ БОРГИ ТАК І НЕ ОТРИМАВ ГРОШІ ЗА ПАЙ

 

Якщо маєш борги, то твої доходи, майно та права завжди знаходяться в небезпеці. Неплатники ризикують швидко розпрощатися не лише з матеріальними благами, а й власними свободами. Саме так сталося з мешканцем Білопільського району.

Чоловік тривалий час закривав очі на виконання батьківського обов’язку, подібний вчинок змусив його так і не отримати орендну плату за використання його паю. Понад 17 тисяч гривень, що були перераховані орендарем пішли на погашення аліментної заборгованості громадянина. Маленький Артем завдяки застосованим правовим заходам отримав належні йому кошти, а батько попри своє небажання утримувати сина, долучився до виховного процесу.

Білопільчанина, як і багатьох інших неплатників, врятувала земельна ділянка, в іншому випадку чоловіку довелося б миритися з більш неприємними санкціями, що передбачені законодавством.

До речі, на Білопільщині, з початку 2019 року, діти отримали 5,8 мільйонів гривень аліментів.

 

 

40 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ СПРОСТИЛИ ЖИТТЯ 6 ЧЛЕНАМ РОДИНИ

 

Розлучившись із чоловіком, багатодітна мати на Роменщині мусила сама виховувати 4 дітей. Такий несправедливий розподіл обов’язків зовсім не бентежив батька, завдяки чому він мав вдосталь часу та засобів необхідних для задоволення власних потреб.

Відкрите виконавче провадження дозволило фахівцям юстиції Сумщини урівняти терези батьківської участі у вихованні малечі. Для неплатника, який час від часу перетинав державний кордон, винесені правниками постанови, що обмежували його права стали великим розчаруванням. Неможливість виїхати з країни наблизила чоловіка до родини та змусила погасити у повному обсязі майже 40-тисячну заборгованість.

Сплативши 2 синам та 2 донькам довгоочікувані аліменти, містянин позбувся санкцій закону, який посилює відповідальність за несплату аліментів та долучився до піклування за великою родиною. Відтепер діти будуть впевнені у вчасних грошових надходженнях від батька, а він у неминучості покарання за байдужість до найрідніших людей.

РОБОТА З БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ СУМЩИНИ ДОПОМОГЛА БОРЖНИКАМ ПОВЕРНУТИ У РОДИНИ 372 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

 

Неплатоспроможний спосіб життя, відсутність майна, а також небажання виховувати свою дитину – головні причини для притягнення безвідповідальних батьків до адміністративної відповідальності. Подібний спосіб стимулювання дорослих до виплати аліментів багаторазово демонстрував свою дієвість.

Мешканець Недригайлівського району був двічі притягнутий фахівцями юстиції Сумщини до адміністративної відповідальності, оскільки інші методи впливу чоловік ігнорував. Першого разу складений та розглянутий судом протокол про адміністративне правопорушення стосовно батька, зобов’язав його відпрацювати 240 годин суспільно корисних робіт. Проте виконання покарання громадянин, через власне небажання, так і не розпочав, тому правники притягнули неплатника до відповідальності вдруге. Цього разу чоловік відбув 3 доби арешту та після закінчення строку покарання одразу взявся за роботу. Відпрацьовані години дали змогу повернути сину Руслану понад 2 тисячі гривень та змінити відношення батька до сплати аліментів.

Кролевчанину також присудили суспільно корисні роботи та ще й 2 рази. Відпрацювавши перші 120 годин, батько повернув до родинного бюджету понад 2 тисячі гривень, але сподівань правників чоловік не виправдав, оскільки не продовжив сплачувати аліменти самостійно. Через таке положення справ, боржника було повторно притягнуто до адміністративної відповідальності та присуджено вже 240 годин суспільно корисних робіт. Наразі чоловік працює на користь громади та робить аналіз попередніх помилок, сплачуючи аліменти дитині.

Завдяки боргам та небажанню бути батьком для своїх дітей, Білопільський район отримав працівника з виконання робіт по благоустрою населеного пункту. Суд змусив чоловіка, який тривалий час ніде не працював, піклуватися про малечу. Кошти у розмірі понад 4 тисячі гривень, за відпрацьовані трудові будні, було перераховано родині неплатника.

До речі, з початку 2019 року, шляхом відпрацювання боржниками суспільно корисних робіт було повернуто 372 тисячі гривень аліментів.

 

ОНОВЛЕНЕ Й ДІЄВЕ ЗАКОНОДАВСТВО – ЕФЕКТИВНЕ ЗНАРЯДДЯ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ

 

Одним із напрямків діяльності правоохоронних органів є боротьба із рейдерством, тобто із незаконним захопленням або недружнім поглинанням підприємств. Законопроєкт № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» розширив коло антирейдерських заходів та значно убезпечив власність від протиправних посягань.

Законодавче нововведення, як виключає, так і змінює деякі існуючі норми у законах та кодексах або ж додає до них нові. Тепер для реєстрації прав на нерухоме майно нотаріусам та державним реєстраторам необхідно скористатися не лише кваліфікованим електронним підписом, але й підтвердити рішення за допомогою Google-ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Також варто зазначити, що зміни, котрі були ініційовані Міністерством юстиції, мають на меті знизити кількість випадків протиправного заволодіння майном та створити більш прозорий контроль за діяльністю реєструючих органів.

 

БОРЖНИКИ СУМЩИНИ СПЛАТИЛИ СВОЇМ ДІТЯМ 158 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ

 

У деяких випадках аліменти – це єдина ланка, що об’єднує членів родини, де чоловік та дружина припинила стосунки. Добробут дитини зобов’язує батьків заплющувати очі на особисті образи та працювати однією командою.

Мешканець Охтирського району не бажав знаходити спільну мову з колишньою дружиною та витрачати гроші на утримання власного сина. Щомісячні 600 гривень батьку краще було залишити у себе, ніж віддати дитині. Фахівці юстиції Сумщини відреагували на дану ситуацію винесеними постановами, що обмежили неплатника у правах та у можливості вільно розпоряджатися коштами й майном. Проаналізувавши ситуацію, чоловік вирішив, що вчасно сплачувати аліментів йому буде значно простіше, ніж терпіти правові утиски, тому сплатив борг у розмірі 9 тисяч гривень у повному обсязі.

Таку ж позицію обрав й житель Путивльщини, коли за дитячі борги його позбавили права виїзду за межі країни. Бажання подорожувати пробудило у чоловіка спогади про батьківський обв’язок та змусило сплати понад 13 тисяч гривень аліментних коштів.

Перебування в Єдиному реєстрі боржників не залишило і краплини байдужості у глухівчанина, який також там опинився через небажання сплачувати аліменти. 8 тисяч гривень батько Іван повернув своєму сину, але лише після того, як правники застосували правові санкції, передбачені ініціативою Мін’юсту.

За 10-тисячний борг перед родиною не залишився без покарання й мешканець Тростянецького району. В ході виконавчого провадження чоловік через порушення економічних прав дитини сам позбувся деяких свобод. Завдяки тому, що юристи надали можливість батьку відчути себе на місці родини, громадянин сплатив заборгованість у повному обсязі.

Загалом на Сумщині, з початку 2019 року, було стягнуто аліментів на 158 мільйонів гривень.

 

ОГОЛОШЕНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МОЛОДИХ ПРАВНИКІВ 2019 РОКУ

 

Координаційна рада молодих юристів при Міністерстві юстиції України оголошує щорічний конкурс на краще професійне досягнення «Молодий правник 2019 року». Метою даного заходу є підвищення кваліфікації й професійного росту молодих юристів та престижу їх праці.

Учасниками конкурсу можуть стати юристи не старше 35 років, які мають вищу юридичну освіту та досягли найкращих результатів за фахом протягом року. Заявки для участі подаються до 7 грудня 2019 року включно, шляхом надсилання анкети (завантажити зразок можна за посиланням https://fex.net/s/4eypbf0) та пакету відсканованих документів (що підтверджують досягнення) на пошту krmjua@gmail.com.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням https://www.facebook.com/molodipravnik/

СЕРВІСИ ВІД МІН’ЮСТУ СТВОРЮЮТЬ НЕЗАБУТНІ РОДИННІ СВЯТА

 

Родинні свята не тільки скріплюють стосунки членів сім’ї, а й наповнюють життя незабутніми моментами і враженнями. Саме через це сучасні сервіси від Міністерства юстиції України покликані покращувати та робити більш комфортними свої послуги, створюючи для громадян найкращі спогади.

Понад рік тому, у магічну комбінацію чисел – 08.08.2018 – Олександр та Ірина долучилися до тематичного весільного марафону, ініційованого Мін’юстом. Тоді молодята у присутності рідних та друзів пообіцяли тільки примножувати своє кохання.

Закохана пара стримала своє слово – на світ з’явилася маленька Дар’я. Відзначити значну та щасливу подію, не відлучаючись від родини ні на мить, сумчанам допоміг ще один комфортний сервіс від Міністерства юстиції – видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку. Урочисто, з найщирішими привітаннями молоді батьки отримали від працівників юстиції Сумщини перший документ своєї донечки.

Нехай у цій родині завжди панує любов, злагода, єдність та взаємоповага!

 

 

ЩО ЧЕКАЄ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ В 2020 РОЦІ

 

Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє, що до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) внесено зміни, які запрацюють з 01 січня 2020 року.

Внесеними змінами розширено перелік  інформації, що зазначається в декларації відповідно до статі 46 Закону. Відтак, в декларації мають зазначатись відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї; банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї) або зберігаються кошти, інше майно; нематеріальні активи, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї, у тому числі об’єкти інтелектуальної власності, що можуть бути оцінені в грошовому еквіваленті криптовалюти та ін.

Зміни також торкнулись того, що в декларації мають відображатись отримані, а не нараховані доходи суб’єкта декларування або членів його сім’ї.

Дані про об’єкт декларування, що перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий об’єкт перебував у володінні або користуванні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.

Разом з цим, статтю 46 Закону доповнено приміткою, відповідно до якої у цілях цього Закону членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

З нового року запрацюють і нові правила подання повідомлення про суттєві зміни майнового стану - у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку. При цьому, вказані повідомлення мають подаватись суб’єктами декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 цього Закону.

Принагідно нагадаємо про персональну відповідальність за неподання, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей.

 

 

АРЕШТОВАНА ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ПОКЛАЛА КРАЙ 50-ТИСЯЧНОМУ БОРГУ ПЕРЕД ДИТИНОЮ

 

Чинне законодавство знаходить засоби впливу на кожного боржника, залишаючи позаду навіть довготривале байдуже ставлення до підростаючого покоління.

На Буринщині переконатися в силі закону мав змогу ще один неплатник, який заборгував своєму чадові 50 тисяч гривень аліментів. Так, стосовно несумлінного батька фахівці юстиції Сумщини винесли постанови про тимчасові обмеження у правах, а також застосували штрафні санкції, внаслідок чого борг чоловіка збільшився до майже 60 тисяч гривень.

Варто зазначити, що покласти край байдужому ставленню до дитини довелося саме арештованій земельній ділянці буринчанина – бажаючи вільно розпоряджатися своєю землею, батько погасив борг у повному обсязі та почав сумлінно сплачувати аліментні кошти.

 

ЧОМУ АЕРОПОРТ СТАВ КІНЦЕВОЮ ТОЧКОЮ ПОДОРОЖІ МЕШКАНЦЯ СУМЩИНИ?

 

Часу завжди стає шкода, зокрема тоді, коли розумієш, що витратив його нераціонально. Особливо це стосується деяких батьків, які повинні виплачувати аліменти, але щомісячно ігнорують виконання свого обов’язку.

Мешканець Конотопського району сам став причиною своїх негараздів. Чоловік тривалий час не підтримував фінансово свою доньку, тому не дивно, що борг перед дитиною сягнув 25 тисяч гривень. Сума несплачених аліментів дозволила фахівцям юстиції Сумщини застосувати до батька заходи обмежувального характеру, серед яких була заборона на виїзд за межі країни. Нехтуючи санкціями, боржник все ж таки попрямував в аеропорт, де отримав відмову у вильоті. Неодноразово пошкодувавши, що вчасно не перераховував гроші дівчинці, яка їх постійно потребувала, чоловік повернувся додому виправляти помилки.

Так, завдяки закону #ЧужихДітейНеБуває маленька Ксенія не залишилася без належних їй коштів – батько повернув борг у повному обсязі та сплатив понад 3 тисячі гривень штрафу, які також були перераховані на користь дитини.

До речі, загалом на Сумщині з початку 2019 року на користь малечі було стягнуто понад 140 мільйонів гривень аліментів, з них на Конотопщині – більше 7 мільйонів гривень.

 

 

У СУМАХ ПРАЦЮЮТЬ УНІКАЛЬНІ КОНСУЛЬТАНТИ – СІМЕЙНІ РАДНИКИ

 

 В обласному центрі Сумщини вже декілька місяців поспіль працює ініціатива Міністерства юстиції України «Сімейні радники», яка спрямована на налагодження взаєморозуміння у родинах, удосконалення форм і методів надання громадянам правової допомоги.

Волонтери, які приймають сумчан, котрі опинились у скрутних життєвих ситуаціях, надають відвідувачам психологічну підтримку, а у разі потреби й правові консультації. Сімейні радники – це унікальні консультанти, які допомагають поза межами бюрократичних кабінетів; це своєрідний «ліфт» між державою та порушеними правами людини. 

Наразі сімейні радники Сумщини приймають кожного, хто зіштовхнувся з непорозумінням у родині або зазнав домашнього насильства. Спілкування з громадянами відбувається щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8.

Також свої питання можна залишати на сторінці «Сімейних радників Сумщини» у соціальній мережі Фейсбук– https://www.facebook.com/groups/665575643918718/

 

 

 

МОДА НА ІМЕНА: НАЙБІЛЬШ ВЖИВАНІ ТА НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ ІМЕНА НА ЯМПІЛЬЩИНІ та СЕРЕДИНО-БУДЩИНІ

 

 

 

Коли на світ з’являється нова маленька людина, неминуче виникає питання: яке ім’я дати чадові? У всі часи до вибору імені батьки ставилися з усією відповідальністю, адже саме воно багато в чому визначає риси характеру і долю дитини. До речі, під час реєстрації органами юстиції маленьких громадян, батьки мотивуються не тільки традиціями чи культурою свого народу, а й модою на імена.
Загалом від початку 2019 року в Ямпільському та Середино-Будському районах були популярними близько 15 імен. Серед жіночих імен – Анастасія, Єлизавета, Кіра, Марія, Мілана, Поліна, Софія, серед чоловічих найуживанішими іменами залишались Артем, Арсеній, Богдан, Кирило, Максим, Матвій, Тимур,Тимофій. Називали новоспечені батьки своїх дітей й рідкісними та оригінальними іменами. Наприклад, серед дівчат зареєстрували Еріку, Емілію, Рахіль, серед хлопчиків – Всеволода, Георгія, Савелія, Яромира.
Варто зазначити, що за 10 місяців 2019 року на Ямпільщині та Середино-Будщині народилось 127 малюків, з них 68 дівчат та 59 хлопчиків.

 

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

 

БАЖАННЯ БАТЬКА ПОЇХАТИ ЗА КОРДОН НАПОВНИЛО БЮДЖЕТ РОДИНИ НЕСПЛАЧЕНИМИ КОШТАМИ

 

Зневага до потреб дитини викликає осуд оточуючих та провокує настання небажаних наслідків. Одним з найчастіших проявів ігнорування інтересів дитини є несплата аліментів, яка занурює родини у фінансові прірви.

У Краснопільському районі чоловік своєю безвідповідальністю створив дефіцит у родинному бюджеті. Зменшення кількісних та якісних показників при виконанні батьківського обов’язку, а саме сплати аліментів, утворили борг у розмірі понад 20 тисяч гривень. Не отримані сином гроші довелося повертати під впливом санкцій, які були застосовані фахівцями юстиції Сумщини.

Закон #ЧужихДітейНеБуває обмежив неплатника у правах, а юристи наклали арешт на його майно та банківські рахунки. Зрозумівши, що закордонні краєвиди побачити не зможе, доки будуть діяти правові заборони, батько почав виправляти помилки. Громадянин перерахував своїй дитині вчасно несплачену суму грошей, разом зі штрафом у сумі 10 тисяч гривень. Тільки після ліквідації заборгованості краснопільчанин мав змогу планувати бажану мандрівку.

 

ЗМІНИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ – ЧЕРГОВИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ВИКОРІНЕННЯ РЕЙДЕРСТВА

 

Законопроєкт № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який набув чинності 2 листопада 2019 року, встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників. Документ не тільки чітко визначає лімітовані повноваження державних реєстраторів, а й містить категоричні методи боротьби з рейдерством. Основні положення закону:

  • Впроваджено додатковий захист нотаріально засвідчених документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація – такі документи викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів.
  • Акредитовані суб’єкти (комунальні підприємства та філії) позбавлені повноважень у сфері державної реєстрації. Усім державним реєстраторам, які входили до складу таких суб’єктів, анульовано доступ до реєстрів.
  • Доступ реєстраторів до державних реєстрів здійснюватиметься шляхом багатофакторної аутентифікації (електронний підпис, використання системи MobileID).
  • Реєстратор зобов’язаний визначати обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, а також перевіряти повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.
  • Встановлюється обов’язок Кабінету Міністрів України диференціювати санкції за відповідні порушення, допущені у сфері державної реєстрації.

 

 

БАГАТОРІЧНЕ ІГНОРУВАННЯ ПОТРЕБ ДИТИНИ КОШТУВАЛО СУМЧАНИНУ 64 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

 

Утримання неповнолітніх дітей – обов’язок, який батьки повинні виконувати незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі, чи ні. Статус подружжя не впливає на збільшення або зменшення обсягу потреб чада, які завжди мають бути вчасно задоволеними.

Родина на Сумщині внаслідок розлучення була позбавлена допомоги батька, який не навантажував себе виконанням обов’язків, пов’язаних з вихованням сина.  Сумчанин Роман сподівався, що його відсутність в сім’ї не помітять, але борг у розмірі понад 40 тисяч гривень привернув увагу правників.

Фахівці юстиції з метою відновлення економічних прав хлопчика відкрили виконавче провадження, в ході якого батьку довелося обирати між життям з обмеженими правами та поверненням несплачених дитячих коштів. Зосередившись на останньому, чоловік погасив всю суму заборгованості, а в додаток сплатив 20 тисяч гривень штрафу за тривалу несплату аліментів та 4 тисячі гривень виконавчого збору.

 

У КИШЕНЯХ БАТЬКІВ-АЛІМЕНТНИКІВ СУМЩИНИ ЗНАЙШЛОСЬ БІЛЬШЕ 140 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 

Досвід багатьох неплатників аліментів показує, що залишений на потім батьківський обов’язок здатний спричинити раптові труднощі та кардинально змінити життєві плани. Відновлювати права дітей допомагають санкції закону #ЧужихДітейНеБуває, який ініційований Мін’юстом.

Наприклад, мешканець Тростянецького району мав намір вирушити за кордон, але подорож довелося відкласти на період відкритого виконавчого провадження. Правники помітили, що рішення суду, згідно з яким дитині повинні виплачуватися аліменти, почало ігноруватися батьком. На захист економічних прав дитини стали винесені фахівцями юстиції Сумщини постанови, що обмежили права чоловіка. Особливою неприємністю виявилась заборона у виїзді за кордон, куди містянин планував поїхати найближчим часом. Лише повернувши у повному обсязі борг, а це 7 тисяч гривень, тростянчанин поновив свої свободи.

Схожий випадок стався з жителем Краснопільського району. Чоловік завинив дочці 6 тисяч гривень та не планував їх повертати. Правники обмежили боржника у можливості перетину державного кордону, а також арештували його кошти та майно. Заходи примусу змусили неплатника змінити своє ставлення до рішення суду про виплату аліментів. Перераховані дівчинці кошти скасували накладені на краснопільчанина санкції, а також дозволили спокійно подорожувати за межами країни.

Дочка мешканця Білопільського району також мусила чекати аліментів від батька. Він не мав постійних прибутків та бажання допомагати своїй дитині. Лише звернувши стягнення на орендну плату за використання земельної ділянки, фахівці юстиції повернули чаду 6 тисяч гривень.

 

 

НА СУМЩИНІ МАТІР-ВТІКАЧКУ НАЗДОГНАЛИ СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ

 

З початку 2019 року на користь дітей Сумщини фахівці юстиції стягнули понад 140 мільйонів гривень аліментів. Здебільшого ці кошти надходили після обмеження боржників у правах, проте близько 300 тисяч гривень аліментів надійшли після відпрацювання батьками суспільно корисних робіт.

На Недригайлівщині місцева жителька не займалася вихованням сина, внаслідок чого її позбавили батьківських прав. Навіть після розлуки з чадом у матері не прокинулось почуття відповідальності – вона не тільки не бачилась з дитиною, а й ігнорувала рішення суду про обов’язок сплачувати аліменти. Окрім того, жінка постійно змінювала місце фактичного проживання, аби втекти від законних вимог виконавчої служби, що призвело до утворення заборгованості у розмірі понад 9 тисяч гривень.

Наздогнали громадянку 120 годин суспільно корисних робіт, адміністративний протокол щодо яких фахівці юстиції направили до місцевого суду. Так примусові робочі будні не тільки зменшили розмір аліментного боргу, а й наблизили матір до відповідального батьківства.

 

ХТО ТАКІ ГРОМАДСЬКІ РАДНИКИ?

 

Громадські радники – це перша точка доступу до правосуддя для жителів сіл та невеликих міст.

Громадські радники – це звичайні люди, які не мають юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва. Передусім, громадські радники – активні та небайдужі волонтери, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти в своїх громадах. У нашому розумінні – це люди, які користуються повагою, довірою та авторитетом з боку жителів громади (або молоді люди, що прагнуть їх здобути і роблять для цього відповідні дії).
Сьогодні в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України».
Розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.
Побачити, чи діють громадські радники у Вашій громаді можна тут: 
http://bit.do/feZUK .

 

 

135 ТИСЯЧ АЛІМЕНТНОГО БОРГУ НА ДНІПРОВЩИНІ, А РОЗРАХУНОК – НА СУМЩИНІ

 

На Дніпровщині батько Еліни тривалий час фінансово не підтримував доньку, що призвело до утворення боргу у розмірі 98 тисяч гривень аліментів. Через таку байдужість до чада, чоловіка оголосили в розшук. Знайшли державні виконавці громадянина у Сумській області, де на нього чекали важелі впливу, передбачені ініційованим Мін’юстом законом #ЧужихДітейНеБуває.

Вже у Лебединському районі фахівці юстиції Сумщини нагадали боржнику, що він обмежений у праві перетину кордону, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, а також перебуває у публічному Єдиному реєстрі боржників https://erb.minjust.gov.ua/. Окрім того, за тривалу несплату аліментів на містянина був накладений штраф, у зв’язку з чим борг батька сягнув 135 тисяч гривень.

Перспектива й надалі залишатися «сусідом» злісних неплатників, а також бути обмеженим у свободах і тільки примножувати заборгованість, змусила громадянина за лічені дні повністю розрахуватися з 10-літньою донькою.

 

КРАСНОПІЛЬЧАНИН ЗГАДАВ ПРО СИНА ПІСЛЯ ТОГО, ЯК БУВ ОБМЕЖЕНИЙ У ПРАВАХ

 

Обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю – це важелі впливу на злісних неплатників аліментів, передбачені ініційованим Мін’юстом законом #ЧужихДітейНеБуває. Варто зазначити, що такі примусові заходи мають «підхід» до кожного боржника та вступають у повноваження, коли батьки не виконують свої обов’язки понад 6 місяців.

На Краснопільщині чоловік після розлучення впродовж тривалого часу ігнорував не тільки колишню дружину, а й їх спільного сина. У зв’язку з цим містянин накопичив борг у розмірі 12 тисяч гривень аліментів. Фахівці юстиції задля заохочення батька до відповідальності та погашення заборгованості внесли відомості про неплатника до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/, наклали арешт на все його майно та рахунки, а також винесли постанови про встановлення тимчасового обмеження у свободах.

Аби позбавитися небажаних «привілеїв», краснопільчанин все ж таки погасив всю суму боргу.

До речі, цьогоріч на Сумщині батьки-аліментники сплатили понад 135 мільйонів гривень, з них на Краснопільщині – 4,3 мільйона гривень.

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ

 

67 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ СТАЛИ ПРИЧИНОЮ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ

 

При перетині державного кордону мешканець Шосткинського району отримав відмову через 67-тисячний борг по аліментах. Дане тимчасове обмеження неплатників є одним із дієвих важелів впливу закону #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає посилення відповідальності за недбале ставлення до підростаючого покоління.

«Шосткинець тривалий час ігнорував свого 13-річного сина Сашка, внаслідок чого утворився борг у розмірі 56 тисяч гривень. Байдужа поведінка чоловіка призвела не тільки до накладення фахівцями юстиції 11-тисячного штрафу, а й до обмеження його у низці свобод, зокрема у праві виїзду за межі України. Варто зазначити, що саме цей примусовий захід став вирішальним на шляху погашення заборгованості – громадянину відмовили у перетині кордону, коли той у справах прямував до сусідньої країни. Аби не скасовувати заплановану поїздку, батькові нічного не залишалось як погасити борг у повному обсязі, а це 67 тисяч гривень», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

До речі, цьогоріч аліментники Сумщини сплати своїм чадам понад 135 мільйонів гривень, з них на Шосткинщині – 8,6 мільйона гривень.

 

 

 

«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ: БЕЗКОШТОВНО ТА У СКОРОЧЕНІ СТРОКИ

 

Фахівці юстиції Сумщини, впроваджуючи правопросвітницьку кампанію Мін’юсту #ПраваЗахисників, реалізовану в рамках загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», інформують щодо окремих можливостей для учасників Антитерористичної операції (АТО) та Операції об’єднаних сил (ООС).

У липні 2016 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №502-р запроваджено проєкт щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Ініціатива Мінюсту «Шлюб за добу», яка, до речі, має великий попит серед закоханих по всій території України, на Сумщині реалізується у 4 населених пунктах: Сумах, Ромнах, Шостці та Тростянці.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити три простих кроки:

1. Обрати дату та час для проведення державної реєстрації.

2. Звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу.

3. Укласти цивільно-правовий договір про надання послуги.

Державна реєстрація шлюбу проводиться уповноваженим працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану у приміщенні організатора реєстрації шлюбу у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.

ВАЖЛИВО! При наданні такої послуги відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області з учасників АТО/ООС плата не стягується.

Водночас зазначаємо, що військовослужбовці та учасники АТО за наявності відповідних підстав мають можливість скористатися правом, передбаченим частиною 1 статті 32 Сімейного кодексу України, - за наявності поважних причин керівником органу державної реєстрації актів цивільного стану може бути скорочений місячний строк для реєстрації шлюбу.

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ

МОБІЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА В СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

 

Виїзний офіс здійснив черговий виїзд до Сумського району, де в селах Степанівка й Миколаївка фахівці юстиції та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги провели консультації.

Мешканці потребували роз’яснення правових положень, процедури заповнення документів, а також, як діяти в тих чи інших життєвих ситуаціях. Юристи приділили увагу кожному та надали вичерпні відповіді на поставлені питання, зокрема щодо сплати аліментів, оформлення земельних ділянок для підсобного господарства, переоформлення житла, порядку отримання спадщини (паю).

Фахівці юстиції Сумщини наголошували тим особами, які мають аліментні зобов’язання щодо вчасного та якісного їх виконання. Громадян також попередили, що коли заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці, то: 

  •  відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
  •  майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується; 
  •  виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. 
    У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника. 

 

 

НА СУМЩИНІ МАЙЖЕ 15 ТИСЯЧ ДІТЕЙ РОКАМИ НЕ ОТРИМУВАЛИ ВІД БАТЬКІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

 

З початку 2019 року завдяки ініційованому Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває близько 15 тисяч маленьких сумчан, яких батьки роками залишали без економічної підтримки, отримали 130 мільйонів гривень аліментів. Такий показник демонструє ефективність важелів впливу чинного законодавства, а найголовніше – молоде покоління отримає заборговані їм гроші.

Наприклад, на Краснопільщині маленький Денис отримав від батька аліментний борг у розмірі 10 тисяч гривень, після того як державні виконавці обмежили чоловіка у низці прав. Зокрема містянин не зміг виїхати за кордон у справах, що й стало рішучою мотивацію у погашенні заборгованості.

Мешканець Охтирщини понад 3 роки байдуже ставився до власних дітей, що призвело до утворення перед малечею боргу в розмірі понад 60 тисяч гривень. Зухвала поведінка містянина розбилася через примусові заходи, які фахівці юстиції застосували стосовно нього. Отримавши ще й штраф у розмірі 50% від загальної суми заборгованих аліментів, а також обмеження у свободах, чоловік поквапився скоріш розрахуватися з чадами.

А на Буринщині пробудити відповідальність у місцевого жителя стало під силу арештованому земельному паю. Так завдяки отриманим від цього виду доходу коштам правники перерахували маленькому громадянину майже 9 тисяч гривень заборгованості по аліментах.

 

 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь