A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дружбівська міська громада
Сумська область, Ямпільський район

Законодавство України

У ШКОЛЯРІВ СУМЩИНИ – НОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТОВАРИШ

По всій Україні розпочався тиждень протидії булінгу в рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг, яка покликана надати якнайповніші матеріали про це ганебне явище та навчити дітей, як йому протистояти.

На Сумщині відкриття тижня протидії булінгу в школах розпочалося зі знайомства з новим товаришем –  сподіваємося, саме так діти сприйматимуть - пересувний  «ПРАВОВИЙ MessageBox» для школярів, наповнений правовою інформацією.

На цьому тижні домівкою правового помічника школярів стала Сумська класична гімназія.

«Часто буває, що діти соромляться брати інформацію з рук дорослих, – коментує ідею перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко. –  А завдяки пересувному «ПРАВОВОМУ MessageBox» для школярів, вони зможуть самостійно, у зручний для них час, знайомитися з інформацією: щодо протидії булінгу та домашньому насильству, про порядок виїзду дітей за кордон».

У свою чергу фахівці юстиції щоденно наповнюватимуть бокси правовою інформацією.

Юстиція – відкрита для людей!

 

 

ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧОЇ ЖОРСТОКОСТІ РАЗОМ З ЮСТИЦІЄЮ ТА ВІДОМИМ УКРАЇНСЬКИМ СПОРТСМЕНОМ

Діяльність Міністерства юстиції охоплює найактуальніші питання сьогодення, в тому числі і тему булінгу, що так гостро постала в наш час.

«Часто батькам не вистачає часу пояснити дитині як правильно себе поводити, як знайти своє місце в суспільстві, не принижуючи інших. І саме тому спеціалісти юстиції приходять на допомогу у вихованні дітей, проводячи у школах уроки #СтопБулінг. Ці уроки спрямовані на вироблення толерантного ставлення до проблеми булінгу, на розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля та здобуття навичок надання і отримання допомоги», – звертає увагу перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко.

Фахівці юстиції розповіли учням, що фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність, що настає з 14 років і передбачає покарання у вигляді обмеження чи навіть позбавлення волі. А у випадку, коли дитина не досягла 14 років і завдала серйозних тілесних ушкоджень іншій дитині, то адміністративна відповідальність покладається на батьків.

Але самим покаранням за фізичне насильство неможливо охопити усю шкоду від булінгу, адже словесне цькування, ігнорування та бойкотування спричиняють ще більш небезпечні наслідки, такі, як низька самооцінка, самотність, депресія і навіть спроби вчинити самогубство.

Вказану інформацію необхідно доносити до дітей, щоб вони не ставали агресорами та не відверталися від своїх однолітків. Тому протягом всього тижня школярі 5, 6, 7, 8 та 9 класів Сумської області, завдяки проведеній фахівцями юстиції роботі, мали можливість усвідомити, що булінг – це недостойне сучасної молоді явище, яке самі ж діти можуть викорінити зі свого середовища.

В нагоді дітям стане пересувний  «ПРАВОВИЙ MessageBox», який щотижня буде змінювати свою домівку від школи до школи.

Підтримав ініціативу Міністерства юстиції #СтопБулінг і відомий український легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу Віталій Корж. Він долучився до уроків та розповів дітям про випадки булінгу в його житті. Говорив і про те, як бути сильним та досягти великих результатів, при цьому не принижуючи інших. З вуст відомих особистостей ці слова лунають авторитетніше і залишать по собі слід у свідомості дітей.

Тож нехай інформація від фахівців юстиції, яка підкріплена словами відомого спортсмена, спонукає дітей замість булінгу робити щось добре і корисне один одному, щиро дружити, щоб зберегти дружбу на роки.

 

 

СИЛА ІІ ПАКЕТУ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває : 90 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ТА 45 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ШТРАФУ НА КОРИСТЬ ДИТИНИ

Успішні результати І пакету законів #ЧужихДітейНеБуває дозволили зробити ще один крок – з 28 серпня у силу вступили нові норми. Вони передбачають додаткові фінансові санкції за невчасну сплату аліментів.

Державні виконавці Сумщини за перші дні дії нововведень побачили їх ефективність – на користь дітей стягнуто понад 79 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, з яких – 7 мільйонів гривень із застосуванням санкцій ІІ пакету законів.

Сумчанин Євген, забувши про свою рідну дитину, про свій обов’язок бути батьком, накопичив за роки великий матеріальний борг перед своєю дитиною – майже 90 тисяч гривень.

Можливо, він би й далі не звертав увагу ні на дитину, ні на рішення суду, але під час розмови з державним виконавцем чоловік зрозумів, що на нього чекають суспільно-корисні роботи. І тут сталося диво – батько знайшов не тільки 90 тисяч гривень боргу, а ще й застосовані до нього фінансові санкції у розмірі 50% від суми боргу та 10% виконавчого збору. Ось так дитина, завдячуючи дії ІІ пакету закону #ЧужихДітейНеБуває, отримала 135 тисяч гривень.

Закон працює і це видно у результатах роботи заради забезпечення прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів, їх благополуччя.

 

Підсумки роботи, актуальні поточні питання розглянули на нараді-семінарі начальники відділів державної реєстрації актів цивільного стану юстиції Сумщини.

Тетяна Пчеляна, керівник обласного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, повідомила про питання, що розглядалися на короткостроковому семінарі начальників обласних відділів державної реєстрації актів цивільного стану в місті Ужгород, а також зупинилася на проблемних моментах, які виникають у роботі органів реєстрації.

Увагу було приділено й іншим актуальним питанням: популяризації серед населення сервісів Міністерства юстиції України, етика поведінки державного службовця, адже ці моменти впливають на імідж реєстраційної служби, що важливо, коли формується нова правова культура.

 

500 шлюб з початку року сьогодні зареєстрували у Зарічному відділі державної реєстрації актів цивільного стану міста Суми. Чоловіком і дружиною стали тендітна красуня-наречена і статний юнак.

Бажаємо молодому подружжю, щоб їхнє сімейне життя було яскравим і наповненим добрими емоціями, очі сяяли, а щастя іскрилось як шампанське у весільних келихах!

Красиві дійства, чарівні пари, сповнені надій на щасливе майбуття, – така атмосфера щоразу панує, коли працівники органів реєстрації поєднують пари. Ще й благословляють на довге благополучне життя заради продовження роду нашого, українського.

Якщо ж хтось не встиг подати заяву до бажаної дати, вони можуть зареєструвати шлюб, скориставшись зручним сервісом від Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», який вже діє не лише в Сумах, а й в Тростянці і Ромнах.

Кохайтеся, а про документи подбає Мін'юст!

 

 

У день відкриття традиційного музичного фестивалю «СХІД-РОК» у місті Тростянці поєднали свої серця креативні молоді люди  – Валерій та Віталіна-Тетяна.

Вітаємо з днем одруження, шановні молодята! Щасливих вам світанків і романтичних вечорів, радісних днів і пристрасних ночей, вірної любові й добрих благ, вічного розуміння і міцного здоров’я. Хай всі ваші спільні мрії здійсняться!

Для всіх, хто хоче зробити своє одруження максимально незвичайним, нагадуємо, що в Тростянці діє сервіс Міністерства юстиції «Шлюб за добу», завдяки якому ви можете стати чоловіком і дружиною просто обравши місце і час, не чекаючи цілий місяць.

 

Другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває хоч і набере чинності тільки 29 серпня, проте, аліментники бояться його вже зараз. Так, житель Конотопщини сплатив 28 тисяч гривень аліментів, щойно дізнавшись від державного виконавця про неминуче нарахування 20 % штрафу, що відбудеться менш, ніж за місяць, у зв’язку з наявністю заборгованості, накопиченої за рік несплати.

На Лебединщині ж батько не сплачував аліменти сину Владиславу. Так і накопичив майже 28 тисяч гривень боргу, за що й потрапив у Реєстр боржників.

Коли виникла потреба  перереєструвати власний будинок, нотаріус відмовив боржнику у вчиненні нотаріальних дій. Отож довелося спочатку сплатити заборговане дитині, а тоді забезпечувати своє буття.

Закон #ЧужихДітейНеБуває працює, забезпечуючи українським дітям право на отримання аліментів. Другий пакет законів, який вступає в дію з 29 серпня, надасть нового імпульсу  цій важливій соціально значимій справі.

 

БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ НАДАВАЛИ В СЕЛАХ ГЛУХІВЩИНИ

Набрана динаміка надання правової допомоги, інформування про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»  мешканцям Сумщини не зменшується. Вагому частку цієї роботи здійснюють мобільні групи у складі фахівців обласної юстиції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Сьогодні така група побувала на Глухівщині – в унікальних  селах, що мають древні історичні корені, Пустогород та Уланове, спеціалісти-правники консультували сільських жителів, відповідаючи на найбільш актуальні питання.

Мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги – реальна можливість отримати фахову відповідь на болюче питання. Громадян цікавили питання орендних відносин щодо паїв, спадкування, оформлення субсидій та новації по аліментах.

Юстиція – відкрита для людей!

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ВЧИМО БАТЬКІВ БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНИМИ

Фахівці юстиції Сумщини активно працюють над забезпеченням інтересів найменших українців.

На Лебединщині чоловік регулярно сплачував аліменти, але значно менше встановленого судом розміру і сума заборгованості сягнула майже 18 тисяч гривень. Обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арешт рахунків та майна спонукали чоловіка сплатити аліментний борг у повному обсязі.

Всі вищевказані санкції від державних виконавців були застосовані і до батька-боржника з Великописарівського району. Результат – понад 23 тисячі гривень аліментів сплачено.

Сумчанин заборгував своїй дитині майже 32 тисячі гривень. Арешт рухомого й нерухомого майна змусив чоловіка сплатити заборговане.

Нагадаємо, в поточному році на користь дітей Сумщини вже стягнуто понад  61 мільйон гривень.

 

«Я МАЮ ПРАВО!» АКТИВНО ШИРИТЬСЯ СУМЩИНОЮ

До процесу реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Сумщині долучається все більше партнерів.

У сільських та селищних радах області діють правові куточки, де розміщені інформаційні матеріали від юстиції з покроковими інструкціями та актуальною інформацією для захисту громадянами своїх прав.

Наша спільна мета – підвищити правову грамотність та освіченість кожного громадянина і, як результат, сформувати нову правову культуру суспільства, в цілому.

 

 

ДОНЬКА ВЕРОНІКА ТА СИН СЕРГІЙ ДОЧЕКАЛИСЬ АЛІМЕНТІВ

 

Понад 43 тисячі гривень перед донькою Веронікою та майже 74 тисячі перед сином Сергієм заборгували два жителі Сум.

Обидва більше року не сплачували аліменти і всіляко уникали виконання своїх батьківських обов’язків, однак і для них знайшлись засоби впливу, передбачені дією закону #ЧужихДітейНеБуває.

Державними виконавцями боржників було обмежено у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арештовано кошти та майно. Результат не змусив себе довго чекати, і заходи примусу виявились дієвою спонукою для обох погасити борги у повному обсязі.

Нагадаємо, з початку року на користь дітей Сумщини вже стягнуто понад 56 мільйонів гривень.

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ

 

Відбулося засідання колегії обласного управління юстиції, на якому керівники структурних підрозділів звітували про роботу та окреслювали перспективи.

Юстиція Сумщини має вагомі значимі результати у підсумках роботи за  півріччя. Зокрема, і виконавча служба, і управління державної реєстрації працюють, упроваджуючи сучасні формати послуг і застосовуючи нові законодавчі інструменти.

«Загальний результат складається із результатів роботи кожного на своєму місці», – сказала очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун, акцентуючи на тому, що сьогодні  система юстиції займає провідне місце у інноваційних процесах, а, значить, кожен фахівець повинен відчувати динаміку змін і працювати по-сучасному.

Приємною частиною офіційно-ділового заходу стало вручення нагород кращим працівникам з нагоди 100-річчя української юстиції

 

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

НА ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК СТАТИ…

Павле Дмитровичу, хочу одружитися зі своєю дівчиною за скороченою процедурою. Скажіть, що нам для цього потрібно і де це можна зробити?

Ігор Нестеренко

 

Хто має право вступати в шлюб?

Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

А в окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

Хто проводить цю процедуру?

Одруження або, як правильніше говорити з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу, здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Яка процедура подачі документів?

Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу, потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС.

При цьому, немає жодного значення, де зареєстровані закохані. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

Які документи потрібні?

Заява за встановленою формою.

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою тільки паспорти. У разі, коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім рідного паспорта необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи  мають бути належним чином засвідчені. Це може бути  консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.

Які ще формальності мають бути дотриманими?

За загальним правилом й нині діє застаріла радянська норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя. Через це можуть виникати факти корупції, коли майбутнє подружжя змушене купувати відповідні довідки в медичних закладах.

Ми вирішили спростити життя українців та розпочали у 2016 році пілотний проект «Шлюб за добу». Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм. Тож нині за ініціативи Міністерства юстиції усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

З моменту дії сервісу «Шлюб за добу» станом на 01 липня 2018 року було проведено 35535 реєстрацій шлюбів. Проект реалізується у 58 населених пунктах, у тому числі 2 виконавчих комітетах сільських рад.

Як скористатися цією послугою?

Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися до одного з акредитованих центрів у вашому регіоні.

Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України – minjust.gov.ua

Кохайтеся, а про папери подбає Мін’юст!

 

Перші документи для найменших громадян – значимий сегмент в роботі працівників органів державної реєстрації.

За І півріччя 2018 року працівниками юстиції Сумщини здійснено 3500 актових записів про народження і майже 80 % малят отримали свої свідоцтва про народження безпосередньо в пологовому будинку. Дані цифри вкотре підтверджують рівень популярності та зручності ініційованої Міністерством юстиції послуги.

Лідерами в реєстрації народжень по області стали: місто Суми, де народилось майже 1600 малюків, Конотопський район, який поповнився на 368 нових жителів, Шосткинський та Роменський райони, що «збагатились» на 250 та 216 маленьких громадян відповідно.

«Завдяки ініціативам Міністерства юстиції звичні послуги, якими щодня користуються українці, стають більш зручними та комфортними. Слова вдячності від батьків, яким не потрібно стояти в нестерпних чергах – конкретний показник руху у вірному напрямку», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

 

Прес-конференція за круглим столом зібрала представників засобів масової інформації, щоб обговорити результати та окреслити перспективи впровадження ініціатив Міністерства юстиції України на Сумщині.

Керівник обласної юстиції Ірина Свистун ознайомила присутніх з законодавчими новелами, визначеними другим пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває, які спрямовані на розбудову інституту відповідального батьківства.

«Прийняття цього Закону – велика перемога для всіх українців. Особливо цих змін чекали 600 тисяч найменших громадян. Цифри говорять самі за себе вже зараз. Адже збільшення мінімального розміру аліментних зобов’язань та запровадження активної системи фінансових санкцій – це стимул для недобросовісних батьків врешті-решт згадати про власних дітей. На користь дітей Сумщини з початку року вже стягнуто 53 мільйони гривень, і ця кампанія лише набирає обертів» - зазначає очільник юстиції Сумщини.

Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.

Заступник начальника Управління державної виконавчої служби Марина Рудь привела конкретні результати роботи державних виконавців у І півріччі 2018 року. Звернула увагу на злагоджену співпрацю з державним підприємством «СЕТАМ» щодо реалізації арештованого майна і зазначила, що цьогорічні показники переданого майна вдвічі перевищують аналогічний період минулого року. Присутні дізнались про результати дії Закону #ЧужихДітейНеБуває, почули реальні приклади стягнення аліментної заборгованості з горе-батьків Сумщини. Разом з тим, ознайомились з діяльністю регіонального штабу з погашення заборгованості по заробітній платі, завдяки роботі якого на користь працівників Сумщини в поточному році стягнуто 3, 5 мільйони гривень, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Юстиція Сумщини налаштована на досягнення нових високих показників в роботі та досягнення окреслених цілей.

 

Коли чоловік тримає кохану за руку так, наче від хвилювання у неї земля йде з-під ніг, а вона одним лише поглядом дає зрозуміти, що для неї він - цілий всесвіт – для працівників органів державної реєстрації це звична картина, яка надає роботі особливих відчуттів. Адже бути свідком і помічником для двох закоханих – надзвичайно приємно й відповідально.

У І півріччі 2018 року працівниками юстиції Сумщини зареєстровано майже 2000 шлюбів. Найбільше виявили бажання укласти шлюб мешканці у місті Суми – більше 800 пар, в Конотопському районі поєднали серця близько 200 закоханих, в Шосткинському районі нові сім'ї створили  130 пар молодят.

Все частіше молодята обирають для одруження пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу», який дозволяє скоротити термін очікування бажаної події. За півроку цим сервісом скористались 225 пар. В обласному центрі віднедавна відкрита нова ошатна романтична зала, яка вже зустрічає закоханих. На Сумщині одружитись в рамках проекту можна не тільки в Сумах, а ще й в Тростянці та Ромнах.

«Ось так, просто виконуючи свою роботу, стаєш свідком омріяної події для двох закоханих – оголошуєш їх чоловіком і дружиною, тим самим створюючи нову родину - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Днями в Сумах почав діяти центр з надання послуг у сфері  державної реєстрації «Open Space». Саме тут без черг і часових затрат можна отримати 18 послуг,  серед яких: видача свідоцтва про народження, зміна імені, шлюб чи його розірвання, повторні свідоцтва та витяги з державного реєстру актів цивільного стану тощо. Особливо приємно, що всі сервіси, ініційовані Міністерством юстиції, знаходять все більше прихильників, адже помітно спрощують життя українців».

 

 

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. 

«Це колосальний крок для розбудови успішної України, адже захищене дитинство сьогоднішньої малечі – це підґрунтя для щасливого розвиненого європейського майбутнього наступних поколінь українців. В поточному році на користь дітей Сумщини вже стягнуто більше 50 мільйонів заборгованих аліментів і робота в цьому напрямку стрімко набирає обертів», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Прийняті законопроекти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й розвивають інститут відповідального батьківства.

Також серед новацій:

- Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.

- Система автоматизованого арешту коштів боржників.

- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

- Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

- Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

- Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.

- Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

 

 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь