Дружбівська міська громада
Ямпільський район, Сумська область

Законодавство України

 

«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» У ШОСТЦІ: СІМ`Я – ОБЕРІГ ДЛЯ ВОЇНА

З грудня минулого року сучасний та зручний сервіс Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» доступний серед інших міст Сумщини і в Шостці.

Молоді пари, які впевнені у своїх почуттях і не бажають чекати з одруженням, можуть скористатися такою послугою.

Завдяки сервісу «Шлюб за добу» поєднали свої долі два люблячі серця: Іван та його друга половинка Маргарита.

Іван є учасником операції об’єднаних сил на сході України, додому прибув у нетривалу відпустку. По-чоловічому рішуче вирішив: хай січневі благословенні святкові дні подарують йому сім`ю. Одруження у красивій залі, щирі вітання, тепер його вдома буде чекати любляча дружина, її кохання буде оберегом для воїна.

Бажаємо молодій парі міцного та щасливого кохання.

 

 

НА СУМЩИНІ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ НЕ РАДЯТЬ ДІТЯМ ПОВОДИТИСЯ АГРЕСИВНО

Для того, щоб надати дітям інструменти, які допоможуть їм краще взаємодіяти з однолітками та справлятися зі своїми емоціями, фахівці юстиції, в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», протягом тижня проводили по всій області зустрічі з учнями та вчителями на тему булінгу.

Які дії підпадають під ознаки булінгу, за який віднині законом передбачена адміністративна відповідальність – саме такі питання обговорювалися з учнями.

Навчити дитину співчутливості, допомогти їй розібратися зі своїми емоціями та направити їх у правильне русло можуть допомогти дорослі, тому бесіди були проведені і з вчителями, яким, окрім того, наголосили, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», передбачена відповідальність за приховування випадків булінгу.

Діти та вчителі отримали інформаційні матеріали з покроковою інструкцією, як діяти, якщо дитина стала жертвою булінгу чи агресором, а також у випадку, коли стали свідком булінгу.

Тож учні повинні пам’ятати, що булінг – це не тільки не круто, а відтепер ще й є адміністративним проступком.

 

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: УЧНЯМ ПРО ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ ЩОДО НАСИЛЬСТВА

 

 

Фахівці юстиції, в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», провели тематичній урок «Стоп насильство» для учнів Сумського вищого професійного училища будівництва та дизайну. Під час заходу присутні були проінформовані про зміни Кримінального кодексу України щодо домашнього насильства, які днями набули чинності.

Так, в ході тематичного уроку молодь дізналася, що відтепер під домашнім насильством розуміється будь-яка дія фізичного, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких дій. Постраждалими визначаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїм кривдником, чи ні. Крім того, постраждалою дитиною визначається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такої неправомірної дії.

Примітно, що зустріч спеціалістів юстиції з учнями пройшла в формі обговорювань, під час яких підлітки зацікавлено задавали представникам установи питання стосовно зазначеної теми.

Одним із головних питань, яке підіймалося на зустрічі, стало повідомлення про насильство. Детально обговорили куди потрібно звертатися у разі будь-якого прояву жорстокості (до поліції, виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів, установ охорони здоров’я) та записали номер Національної «гарячої» лінії із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123, що діє цілодобово та безкоштовно в межах України.

Юстиція – відкрита для людей!

 

 

ПЕРШІ НОВОРІЧНІ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ В ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ НА СУМЩИНІ

 

Під новорічний передзвін, зі щирими побажаннями гарної долі новонародженим громадянам країни та їхнім батькам працівники юстиції Сумщини видали 23 свідоцтва про народження безпосередньо в пологових будинках області.

Ця послуга, що стала вже доброю традицією для юстиції, продовжує користуватися популярністю у батьків, адже вона зручна і комфортна. І це підтверджують цифри.

За 2018 рік 80 % свідоцтв про народження від загальної кількості виданих перших документів малюкам всієї області видано в пологових будинках Сумщини.

Нагадуємо, завдяки Міністерству юстиції України в пологовому будинку можна не лише отримати свідоцтво про народження дитини, а й подати документи для реєстрації її місця проживання. Разом з тим, за бажання матусі, спеціалісти юстиції можуть надати фахову допомогу щодо порядку отримання соціальної допомоги.

Юстиція – відкрита для людей!

 

 

ПОНАД 136 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ

 

На сьогодні, вже понад 136 мільйонів гривень аліментів отримали діти Сумщини завдяки ініційованому Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває. Історії стягнень та перерахувань державними виконавцями коштів найрізноманітніші.

Так, в Недригайлівському районі після того, як у батька сім років назад в новорічну ніч з’явилася донька Каріна, він більше її не бачив і ніякої підтримки їй не надавав.

Про дитину згадати допомогли державні виконавці, які встановивши, що батьком було оформлено право власності на земельну ділянку та передано її в оренду, винесли постанову про стягнення коштів з доходу боржника. Таким чином, дівчинка на день народження отримала більше семи з половиною тисяч гривень.

Так само і в Буринському районі кошти для доньки у розмірі 13 тисяч гривень були стягнуті державними виконавцями за рахунок оренди земельного паю боржника зі сплати аліментів.

В Білопільському районі батько заборгував синові, який знаходиться в дитячому будинку-інтернаті 10 тисяч гривень, оскільки сплачував аліменти не в повному обсязі. З метою погашення заборгованості державним виконавцем було внесено дані неплатника до Єдиного реєстру боржників, який є загальнодоступним та знаходиться на сайті Міністерства юстиції України за посиланням - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, накладено арешти на рахунки в банківських установах та нерухоме майно. З метою усунення подальших проблем для себе, батько в повному обсязі погасив заборгованість.

Дізнавшись про тимчасові обмеження, передбачені Законом України #ЧужихДітейНеБуває, які чекають на неналежних платників аліментів та побоюючись, що вони стануть на заваді полюванню з друзями, сумчанин сплатив своїй доньці Вероніці 15 тисяч гривень заборгованих аліментів.

Відтак санкції, передбачені Законом України #ЧужихДітейНеБуває, неабияк заважають батькам жити колишнім життям та нехтувати своїми батьківськими обов’язками, відтепер вони змушені сплачувати аліменти своїм дітям.

 

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ПОЧАЛА РІК З ПРАВОВОГО ІНФОРМУВАННЯ В ЦЕНТРІ СУМ

 

Доки люди ще насолоджуються новорічним настроєм, фахівці юстиції вже підготували для них актуальні інформаційні видання від Міністерства юстиції України та юстиції Сумщини.

Найголовніше, корисне й потрібне: про нові інструменти боротьби з рейдерами, питання поділу спільного майна подружжя, робота сімейних радників, новий формуляр заяви, який оприлюднив Європейський суд з прав людини, інформація про сервіс Міністерства юстиції «Шлюб за добу» – все стане в нагоді для підвищення рівня правових знань.

До уваги сумчан також були представлені буклети з інформацією про те, як оформити аліменти, кому і як нараховується субсидія та про можливість поїхати з дитиною за кордон одному з батьків без згоди другого, якщо є заборгованість по сплаті аліментів.

Приємним було, що сумчанам вже добре відомий загальнонаціональний правопростівницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», адже у 2018 році він охопив всі райони Сумської області. Правова допомога надавалася населенню з таких основних його напрямів: як отримати аліменти, як протидіяти домашньому насильству та булінгу, які права гарантуються захисникам України, як виконати рішення суду, як оформити договір оренди землі, як оформити субсидію, як вирішити спір. Окрім того, всім відомо, що відомості про проект «Я МАЮ ПРАВО!» можна переглянути за посиланням – http://pravo.minjust.gov.ua/.

Інформація позитивно сприймалася сумчанами та гостями міста, оскільки ділилися не тільки правовими знаннями, а ще й новорічним настроєм.

 

ВІДТЕПЕР СУМУ АЛІМЕНТІВ ЗБІЛЬШЕНО

Згідно ініційованого Мін'юстом закону з народною назвою #ЧужихДітейНеБуває суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до прийняття змін було 30%).

Важливо, що з 1 січня 2019 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для дітей, збільшився і мінімальний гарантований розмір аліментів:

для дитини віком дo 6 років з 01 січня 2019 пo 30 червня прожитковий мінімум складає 1626 гривень, з 01 липня пo 30 листопада – 1699 гривень, з 01 грудня – 1779 гривень;

для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв: з 01 січня 2019 пo 30 червня – 2027 гривень, с 01 липня пo 30 листопада – 2118 гривень, з 01 грудня – 2218 гривень.

Нагадаємо, захищаючи права дітей на вчасне і повне отримання аліментів, юстицією Сумщини у 2018 році на користь дітей області було стягнуто 135 мільйонів гривень, що більше ніж у два рази перевищує показники минулого року.

 

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: В НОВОРІЧЧЯ ПОДАРУВАЛИ ТРЬОМ ПАРАМ МОЛОДЯТ СВЯТО КОХАННЯ

Трьом закоханим парам Сумщини Новий 2019 рік приніс бажання створити родини. Швидко та якісно втілити мрію в життя допоміг сервіс від Міністерства юстиції «Шлюб за добу». Дана послуга покликана зробити одруження максимально зручним та комфортним. Крім обласного центру вона вже діє в Тростянці, Ромнах та Шостці.

Ще одна пара в Новому році стала на весільний рушник у місті Шостка.

З початку дії сервісу понад 850 пар Сумщини поєднали свої долі, не чекаючи місяць, просто зробивши 3 прості кроки: обрали дату та час проведення державної реєстрації, звернулись до організатора державної реєстрації шлюбу та завітали на власне весілля.

Тож, нехай буде прекрасною доля новостворених українських родин, благословляється спільне життя благополуччям і нев’янучим коханням, а щорічні новорічні приготування будуть приємним нагадуванням про найважливіший крок, що змінив їхні життя назавжди.

 

 

ПРИХОВАНЕ ОПИСАНЕ МАЙНО ЯК ПРИВІД ДОДАТКОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

 

 

Щоб не віддавати борг, боржники часто вдаються до різних витівок аж до приховування майна. Однак державним виконавцям це не стане на заваді.

Так, в Глухівському районі батько і аліменти добровільно сплачувати не бажав, і з майном розлучатися не поспішав. Навіть після того, як майно було описано державними виконавцями та реалізовано за допомогою системи електронних торгів арештованим майном СЕТАМ, неплатник його приховав, сподіваючись користуватися ним і надалі. Керуючись вимогами законодавства, спеціалістами органів юстиції було направлено до поліції повідомлення про такі незаконні дії щодо майна. Згідно вироку суду боржника було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 388 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 3 тисячі 400 гривень. Тож батько за його хитрість, окрім заборгованості по аліментам, здобув собі ще й кримінальну відповідальність та заборгованість зі сплати штрафу.

Схожа доля спіткала ще одну жительку Глухівщини. Вона була винна колишньому чоловіку 40 тисяч гривень, але вперто відмовлялася повернути борг. Окрім того, ще й не хотіла віддавати майно, яке вже було описано та реалізовано. Після повідомлення державним виконавцем Глухівського відділу поліції про незаконні дії щодо майна, боржницею, з метою усунення проблем, які виникли в результаті заходів примусового виконання рішення, було в повному обсязі сплачено суму боргу, а також виконавчий збір та витрати виконавчого провадження.

Тож державні виконавці в котрий раз доводять, що від відповідальності сховатися не вдасться і заборгованість так чи інакше доведеться віддавати. А вже чи піддавати себе кримінальній відповідальності чи ні, вирішувати самим боржникам.

.

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЗІБРАЛИСЯ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ – ПОТРІБНО ЗНАТИ

Пане Міністре, вітаю Вас! Напередодні новорічних та різдвяних свят хочу поїхати з дитиною на відпочинок за кордон, але колишній чоловік крім того, що не платить аліменти, так ще й відмовляється надати нотаріальну згоду на виїзд дитини за кордон. Я чула, що є якісь умови для виїзду з дитиною за кордон без його згоди. Будь ласка, поясніть!
Вікторія Іванова
Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.
Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?
Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців. 
Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби Мін’юсту або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів.
При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів. Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність.
Окремо хочу зазначити, що ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.
Чи можна тимчасово виїхати з дитиною без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?
Вивезти дитину за кордон для подорожі або навчання може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. 
При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном.
Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду.
Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?
Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів. 
Для цього потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.
У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків. 
При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. 
Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?
Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників. 
За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Окрім цього такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.
Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!
Окремо звертаю вашу увагу на те, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою. 
Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

 

ЗА РІК – 135 МІЛЬЙОНІВ АЛІМЕНТІВ

Майже 135 мільйонів гривень аліментів було стягнуто за 2018 рік на користь дітей Сумщини завдяки посиленню відповідальності, яка передбачена ініційованим Міністерством юстиції України законом #ЧужихДітейНеБуває, що більше ніж вдвічі перевищує минулорічні показники.

Приклади таких стягнень можна наводити безкінечно. Так, за рахунок утримання державними виконавцями коштів від здачі батьками в оренду земельних паїв, діти з Путивльського району отримали аліменти у розмірі 3 та 7 тисяч гривень.

Мешканець міста Тростянець Руслан понад 3 місяці не платив аліменти двом своїм синам та заборгував 15 тисяч гривень. Отримавши постанови державного виконавця про арешт коштів та майна та дізнавшись про обмеження передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває, які на нього чекають, він негайно знайшов кошти та погасив заборгованість зі сплати аліментів, чим порадував своїх діточок.

Постанови про обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання, а також постанови про арешт майна та коштів змусили батька з Лебединського району сплатити своєму сину Антону 26 тисяч гривень аліментів.

Донька Анастасія з Ямпільського району теж завдяки чотирьом постановам про обмеження та про накладення арешту на майно та рахунки боржника отримала від свого батька майже 32 тисячі гривень аліментів.

У Білопільському районі державним виконавцем довелося скласти протокол про адміністративне правопорушення в порядку статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, винести постанови про обмеження прав боржника та про арешт майна та коштів для того, щоб батько сплатив своїй дитині 47 тисяч гривень заборгованих аліментів.

Таким чином, протягом року юстицією Сумщини належним чином забезпечувалися права найменших громадян, проте багато роботи ще попереду, оскільки реалізація закону #ЧужихДітейНеБуває тільки набирає обертів.

 

 

НЕ ПЛАТИШ АЛІМЕНТИ І НЕ ХОЧЕШ ПРАЦЮВАТИ – АДМІНІСТРАТИВНИЙ АРЕШТ

 

 

Батька – боржника по аліментах, у Великій Писарівці було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Цей дієвий засіб впливу працює в Україні згідно ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває і дає реальну можливість батькам заробити кошти для своїх дітей.

Такий варіант міг би стати в нагоді й цьому батькові, адже заборгованість накопичилася немала – 62 тисячі гривень, але такою можливістю він не скористався.

Разом з тим, законодавець передбачає важелі впливу і до таких боржників. Так, відповідно до статті 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.

Можливо, цей засіб впливу, застосований до батька, додасть йому відповідальності після відбування ним 8 діб адміністративного арешту.

.

 

 

СЕРВІС ВІД МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» ОФІЦІЙНО ЗАПРАЦЮВАВ У ШОСТЦІ

 

У величній, оновленій за сприяння міської ради залі відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Шостка неймовірно світло від почуттів. А ще й казкові янголи додають урочистості цьому білосніжному дню, коли в Шостці відбувається перша церемонія у проекті Міністерства юстиції України «ШЛЮБ ЗА ДОБУ». Щасливі закохані Натан та Ірина не стали чекати місяць і сказали свої заповітні «Так», скориставшись зручним новим для Шостки сервісом.

Відтепер вже в чотирьох містах Сумщини: Сумах, Тростянці, Ромнах і Шостці – пари можуть обирати сучасний, позбавлений бюрократичних процедур, формат одруження.

За майже два роки дії в області проекту «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» укладено 858 шлюбів, у 2018 році сервісом скористалося 540 пар. Це близько 10 % від усіх одружень, які зареєстровані на Сумщині.

Нагадаємо усім закоханим, що юстиція надає можливість стати чоловіком і дружиною, не чекаючи місяць. Ви можете ще встигнути подарувати одне одному передноворічне сніжне весілля.

Партнерами проекту «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» на Сумщині є:

комунальний заклад Сумської обласної ради – Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв:

місто Суми, вулиця Петропавлівська,49, телефон: 0542- 22-27-31;

комунальний заклад «Тростянецький краєзнавчий музей»:

місто Тростянець, вулиця Миру, 2; телефон: 05458-5-12-54;

відділ культури виконавчого комітету Роменської міської ради: місто Ромни, вулиця Коржівська, 94, телефон: 05448- 5-16-34;

комунальний заклад «Шосткинський центр культури і дозвілля»: місто Шостка, бульвар Садовий,13, телефон: 05449- 6-25-69.

 

 

НОВІ ТРАДИЦІЇ ВІД ЮСТИЦІЇ: ВЕСІЛЬНІ ЮВІЛЕЇ З ТРЕПЕТОМ ПЕРШИХ ПОЧУТТІВ

Золоті і срібні, перлинні, нефритові, агатові – люди називають весільні річниці дуже символічно. Традицію влаштовувати ювілейні весілля у відділах реєстрації актів цивільного стану цьогоріч започаткувало Міністерство юстиції України.

Це дуже символічно, адже подружнім парам надається можливість повернутися через прожиті роки в ті приємні хвилини, коли звучали два заповітних «Так». А ще таким чином ми звертаємо увагу суспільства до родинних цінностей, які є найважливішими для української нації.

У Сумах, у новому офісі сучасного зразка «OpenSpace», де оформлена вишукана зала для весільних церемоній, сьогодні трояндове весілля відзначили Олександр і Вікторія Сальникови. Щасливе подружжя знову стало на рушник, який їм простелили красені-сини.

Зворушлива церемонія, наповнена глибокими почуттями і щирістю, ще раз продемонструвала силу кохання і нев’янучі традиції, які важливо берегти і примножувати.

Юстиція Сумщини завжди готова додати радості у вашу родинну подію, зробивши її неповторною і яскравою.

 

НАЙБІЛЬШ ВЖИВАНІ ТА НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ ІМЕНА НА СУМЩИНІ

 

 

З великою любов’ю і найкращими надіями обирають батьки імена своїм діткам, прагнучи подарувати їм щасливу життєву долю, увінчану успіхами та перемогами.

Серед зареєстрованих за 11 місяців 2018 року юстицією Сумщини імен залишилися найпопулярнішими Анна, Анастасія, Аріна, Аліса, Варвара, Вікторія, Артем, Богдан, Давид, Єгор, Максим, Марк, Назар, Олександр.

Називали продовжувачів свого роду і рідковживаними іменами. Дівчатка отримали такі вишукані імена, як Агнеса, Ада, Асіль, Геода, Жасмін, Заріна, Іріда, Олівія, а хлопчики – Арам, Дамір, Ернест, Рафаель, Рустам.

Нагадаємо, за 11 місяців на Сумщині народилося майже 6650, а перший документ про народження в закладах охорони здоров’я завдяки ініціативам Мін'юсту отримали понад 4600 новонароджених жителів Сумщини.

Будьте бережені Богом та батьками, народжені у 2018–му, нехай на вас чекає життя у мирній, заможній та прогресивній країні.

.

 

ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

 

Щоб батько отямився і усвідомив свій обов’язок утримувати власних дітей, дієвим спонуканням є внесення його прізвища до так званої #ДошкиГаньби, адже осуду оточуючих боїться кожен.

У Глухівському районі донька Дарія отримала від батька 14 тисяч гривень заборгованих аліментів, які він роками накопичував, сплачуючи не в повному обсязі. Підставою виплати стало внесення батька до Єдиного реєстру боржників аліментів - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, який є загальнодоступним, а також накладення арешту на рахунки та нерухоме майно боржника.

Сумчанин сплатив своїй дитині більше 20 тисяч гривень аліментів завдяки винесенню державним виконавцем постанов про встановлення тимчасового обмеження: у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю, у праві полювання та накладенню арешту на все майно боржника.

В Шосткинському районі чотири обмежувальні постанови, арешт коштів і майна боржника та повідомлення його про кримінальну відповідальність стали підставою для сплати майже 30 тисяч гривень заборгованих аліментів, близько 15 тисяч гривень штрафу та 3 тисяч гривень виконавчого збору.

Матір в Білопільському районі згадала про власну дитину лише коли постановою державного виконавця її обмежили у праві виїзду за кордон – більше ніж 5 тисяч гривень аліментів одразу було сплачено.

Таким чином, державні виконавці, які, завдяки ініціативам Мін’юсту, озброєні важелями впливу, пробуджують у батьків почуття відповідальності та змушують дбати про своїх дітей.

Загалом, з початку 2018 року на користь дітей Сумщини стягнуто 125 мільйонів гривень аліментів.

 

 

 

 

ПОНАД 100 ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ПЕРЕВІРИЛИ СВОЮ ПРАВОВУ ОСВІЧЕНІСТЬ

У третій день Всеукраїнського тижня права, який набирає динамічних обертів своїми цікавими заходами, по всій країні відбувся Загальнонаціональний тест з перевірки правової грамотності населення.

На Сумщині до нього долучилися більше 100 бажаючих абсолютно різних спеціальностей та жодним чином не пов’язаних з юридичною професією. Своїми результатами учасники тестування приємно вразили і наочно продемонстрували - щоденна робота фахівців юстиції в реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» корисна та необхідна громадянам.

Серед запитань в тесті: особливості введення воєнного стану, відповідальність пішохода за перехід через проїжджу частину в місці, де немає пішохідного переходу, права споживачів, родинні відносини дружини і чоловіка, захист приватної власності, нарахування субсидії та механізм протидії корупції.

Це дуже важливо – знати, наскільки громадяни різного віку і різного ступеня освіченості володіють правовими знаннями. Реальна картина допоможе вибудовувати чіткі орієнтири у правопросвітницькій діяльності на перспективу.

 

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПІДВИЩУВАЛИ ПРАВОВУ ГРАМОТНІСТЬ СУМЧАН

 

 

В морозний грудневий день в рамках Всеукраїнського тижня права спеціалісти обласної юстиції разом зі своїми партнерами – представниками «Сумського осередку Ліги студентів Асоціації правників України» вийшли на вулиці міста з правовою інформацією.

Мешканці та гості обласного центру дізнались про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та важливі напрямки в його реалізації. Зокрема, громадяни отримали знання щодо протидії домашньому насильству та цькуванню в шкільному середовищі, порядку стягнення аліментів, отримання субсидії та досудового врегулювання спору.

Майбутні юристи натхненно спілкувалися з людьми, гарантовано даруючи крім правових знань ще й гарний настрій всім, кого зустріли на вулицях Сум. Варто зазначити, що фахівці юстиції по всій області радо підтримали ідею донесення до громадян усіх вікових категорій корисної правової інформації в такий спосіб. Отож, правовий тиждень видався яскравим і насиченим у всіх районах Сумщини.

 

 

ІРИНА САДОВСЬКА: ЗАКОНОПРОЕКТ #РЕЙДЕРСТВОСТОП СПРЯМОВАНИЙ НА ПОКРАЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ В КРАЇНІ

 

На доручення Президента України Кабінет міністрів та зокрема Міністерство юстиції разом з народними депутатами та провідними бізнес - асоціаціями розробило законопроект під робочою назвою #РейдерствоСтоп, спрямований на покращення інвестиційного клімату в країні та усунення такого явища, як рейдерство. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська у своєму відеоблозі.

Вона зазначила, що законопроектом пропонується низка змін, насамперед, ліквідація комунальних підприємств. «Така форма здійснення реєстраційних дій себе не виправдала. Найбільша кількість скарг, які надходили до Міністерства юстиції, стосувалися саме дій державних реєстраторів комунальних підприємств», - зауважила Ірина Садовська.

По-друге, всі держреєстратори на 1 січня 2019 року повинні складати кваліфікаційний іспит. По-третє, планується усунути проблему відсутності державних нотаріусів у віддалених регіонах.

Відтепер особа, яка має досвід роботи у сфері вчинення нотаріальних дій та працювала в органах юстиції, місцевого самоврядування або була помічником державного нотаріуса, зможе стати державним нотаріусом за умови відпрацювання трьох років у віддалених регіонах або там, де ускладнений доступ до отримання нотаріальних послуг.

Також відповідно до норм законопроекту 9311 передбачено відчуження частки ТОВ  на підставі нотаріально посвідченого договору, або на підставі договору, підписаному електронним кваліфікованим підписом сторін даного договору.

«Ми розробили запобіжник такому негативному явищу, як аграрне рейдерство. Відтепер особа, яка звертається до державного реєстратора за посвідченням договору оренди землі, може попросити проставити в державному реєстрі галочку. Це означатиме, що всі подальші договори, які укладаються цією особою, мають бути нотаріально посвідченими», - пояснила заступник Міністра.

Ще одним важливим нововведенням, включення якого до законопроекту єдиноголосно запропонували всі бізнес - асоціації, за словами Ірини Садовської, є відхід від сплати 1% приватним нотаріусам у вигляді державного мита. Також у законопроекті закладена важлива норма, відповідно до якої малозабезпечені верстви населення, багатодітні родини, учасники антитерористичної операції матимуть знижку 50% від сплати державного мита при здійсненні реєстрації, якщо громадяни не звільнені від сплати даного мита взагалі.

«Хочу окремо наголосити: всі провідні бізнес-асоціації України, а саме Американська торгівельна палата в Україні (АСС), Європейська Бізнес Асоціація (ЕБА), Спілка українських підприємців (СУП), а також Офіс ефективного регулювання BRDO та Офіс Бізнес-омбудсмена, підтримали ініційований нами законопроект. Сподіваємось, що Верховна Рада якнайшвидше прийме законопроект #РейдерствоСтоп», - наголосила заступник Міністра.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-z-pitan-derjavnoi-reestratsii-irina-sadovska-pro-zakonoproekt-reyderstvostop