Дружбівська міська громада
Ямпільський район, Сумська область

Законодавство України

 

 

ВИЇЗД ЗА КОРДОН: ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕННЯ?

 

ПОСЛУГА #МуніципальнаНяня ДЛЯ СУМЧАН: РОЗМІР ВІДШКОДУВАННЯ ЗБІЛЬШИВСЯ

 

З початку 2019 року в Україні стартувала програма уряду, направлена на компенсацію молодим батькам витрат на няню для дитини до 3 років. В рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», яка розгорнута в межах загальнонаціонального проєкту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо даної ініціативи та змін, які відбуваються.

РОЗМІР ВІДШКОДУВАННЯ ЗБІЛЬШИВСЯ

З липня 2019 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму. Разом з тим, збільшилась й сума відшкодування за послуги муніципальної няні. Так, наразі розмір компенсації становить 1699 гривень щомісяця. До речі, відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

ХТО МОЖЕ БУТИ МУНІЦИПАЛЬНОЮ НЯНЕЮ?

Будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).

 ЯК ОТРИМАТИ ВІДШКОДУВАННЯ?

1. Укласти договір з муніципальною нянею.

2. Звернутися у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надати:

 • копію офіційно укладеного з нянею договору;
 • документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);
 • свій паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини;
 • заяву на отримання компенсації.

 ВАЖЛИВО! Подати документи протягом місяця з моменту укладання угоди з нянею та щомісяця до 5 числа надавати документи про оплату праці няні.

 

ПОНАД 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПОВЕРНУЛИ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПРАЦІВНИКАМ СУМЩИНИ

 

З початку 2019 року фахівцями юстиції Сумщини стягнуто понад 25 мільйонів гривень заборгованості по заробітній платі з підприємств-боржників області.

«Питання ліквідації заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, є для державної виконавчої служби Сумщини пріоритетним. Так, з початку 2019 року ми забезпечили погашення 25,4 мільйона гривень заборгованості перед майже 800 працівниками», - розповіла керівниця обласної юстиції Ірина Свистун.

Вона додала, що впродовж минулого місця також відзначалась позитивна динаміка щодо стягнення заборгованості по зарплаті – тільки з ПАТ «Сумське НВО» було стягнуто майже 2 мільйони гривень, завдяки чому 47 працівників нарешті отримали зароблені ними кошти.

Нагадаємо, що в Сумській області розгорнута ініційована Міністерством юстиції України кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті, завдяки чому було створено Регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень щодо стягнення заборгованостей по зарплаті. До речі, завдяки такій формі роботи спостерігається збільшення загальної суми стягнення заборгованостей.

 

ХТО ДОПОМОЖЕ СУМЧАНАМ У БОРОТЬБІ З ДОМАШНІМ НАСИЛЬСТВОМ?

 

Суспільство звикло, що сімейні сварки – справа особиста та не потребує значної уваги та розголосу. Звісно родинний побут складно уявити без непорозумінь, але варто пам’ятати про тонку межу між простою суперечкою та насильством.

З метою впровадження правопросвітницької кампанії «Стоп насильство», що існує в межах загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо різновидів домашнього насильства, до яких відносяться:

 • фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);
 • сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
 • психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування);
 • економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів).

Не слід закривати очі на протиправну поведінку та очікувати на здоровий глузд домашніх тиранів. Мовчання створює із постраждалого від домашнього насильства союзника, який полегшує знущання.

«Тривалий час в Україні боялися говорити про домашнє насильство. Мовляв, це проблема, котру не можна виносити на широкий загал. Але сьогодні Мін’юст вголос засвідчує – ми будемо боротися з цим ганебним явищем, впроваджуючи тематичні кампанії та ініціативи», - зазначила керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Вона додала, що у випадку, коли громадянин став учасником або свідком протиправних дій, слід негайно викликати поліцію – 102, та звернутися на «гарячу лінію» – 116-123, отримані поради допоможуть знизити ризики настання небажаних наслідків. А у випадку насильства стосовно дитини – додатково повідомити службу у справах дітей.

Разом з тим очільниця обласної юстиції додала, що новостворена ініціатива від Мін’юсту «Сімейні радники», що спеціалізується у сфері розв’язання проблем, пов’язаних з домашнім насильством, завдяки досвідченим фахівцям допомагає у цьому непростому питанні. Спілкування сімейних радників з громадянами відбувається щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8. Також свої питання можна залишати на сторінці «Сімейних радників Сумщини» у соціальній мережі Фейсбук

– https://www.facebook.com/groups/665575643918718/

 

 

«СІМЕЙНІ РАДНИКИ» – НОВИЙ, ПОТРІБНИЙ ФОРМАТ СПІЛКУВАННЯ

 

Із журналістом телеканалу АТВ говорили про перші результати ініціативи Мін`юсту «Сімейні радники». За час, відколи на початку липня Міністр юстиції Павло Петренко презентував інститут сімейних радників на Сумщині, до них постійно звертаються громадяни.

Знаково, що про проблему домашнього насильства всі заговорили вголос, добре, що громадяни можуть звернутися і до державних, і до громадських інституцій. Саме сімейні радники несуть новий рівень довіри, вибудовують комунікації між громадянами та державними органами.

Наші перші сімейні радники – досвідчені освітяни, кандидати педагогічних наук, вони мають успішні результати роботи в професійній і громадській діяльності. Це: Ольга Михайлівна Полякова, доцент кафедри соцiальної роботи i менеджменту соцiокультурноїдiяльностi Сумського державного педагогiчогоунiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно», керiвник ГО «Лiга сучасних жінок» та Людмила Іванівна Пономаренко, викладач кафедри соцiальної роботи i менеджменту соціокультурної дiяльностi Сумського державного педагогiчогоунiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно» та ГО «Лiга сучасних жінок».

Спілкування сімейних радників з громадянами відбувається щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8.

 

У ЗАЛІ СУДУ ЗЛІСНОГО БОРЖНИКА ПОЗБАВИЛИ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

 

Позбавлення батьківських прав – крайній захід у відносинах між батьками й дітьми. Проте, зважаючи на всі обставини, держава завжди стоїть на сторожі прав останніх та у випадках, коли порушуються гарантовані свободи молодого покоління, правники відновлюють їх.

Мешканець Недригайлівщини впродовж тривалого часу умисно ухилявся від сплати аліментів, мотивуючи це особистою неприязністю до колишньої дружини, внаслідок чого накопичив перед власною донькою борг у розмірі 25 тисяч гривень. Економічне нехтування дитиною стало приводом для державних виконавців накласти арешт на кошти і майно неплатника, а також обмежити його у низці прав, що передбачено ініційованим Мін’юстом законом #ЧужихДітейНеБуває.

Окрім того, скориставшись інформаційними роз’ясненнями фахівців юстиції Сумщини щодо права на звернення до правоохоронних органів з метою притягнення боржника по аліментах до кримінальної відповідальності, стягувачка ініційовала це питання. Разом з тим, жінка подала позов й про позбавлення недригайлівця батьківських прав.

У залі суду батько (під страхом обмеження волі) повністю погасив заборгованість, як наслідок – його колишня дружина відмовилась від подальшого обвинувачення. Одночасно із закриттям кримінальної справи про несплату аліментів, суд розглянув і цивільний позов жінки – чоловік був позбавлений ще й батьківських прав.

МЕСЕДЖ ПРОТИДІЇ КІБЕРБУЛІНГУ ВІД ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

 

Дані, які приводять спеціалісти дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), говорять за себе – чверть українських дітей стали жертвами знущань у школах чи в інших дитячих колективах. При цьому майже половина підлітків, які стали свідками булінгу, не реагували на такі неправомірні дії з боку однолітків. У зв’язку з цим фахівців юстиції Сумщини в рамках правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжують роботу, направлену на підвищення правової свідомості молодого покоління в питанні нетерпіння до цькування.

Враховуючи тенденцію сучасності щодо переміщення дозвілля дітей у простори інтернету, правники завітали у сумський табір «Сонячний» з темою меседжу протидії саме кібербулінгу як самому розповсюдженому різновиду цькування. Під час відвертого диспуту підлітки мали змогу на окремих прикладах з життя розглянути види булінгу, відповідальність за скоєння знущань, алгоритм дій у разі, якщо дитина стала свідком цькування. Крім того, спеціалісти юстиції зазначили, що ознаками кібербулінгу, як й інших видів знущань, є:

 • систематичність (повторюваності);
 • наявність сторін – кривдника (булера), потерпілого (жертви булінгу), спостерігачів;
 • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Варто зазначити, що в ході спілкування присутні охоче дискутували з фахівцями установи, розповідавши про власні приклади. Таке положення справ свідчить, що тема протидії булінгу й на літніх канікулах залишається актуальною.

 

БАТЬКІВСТВО – ЦЕ НЕ РОБОТА НА ЧАС ШЛЮБУ, А ОБОВ’ЯЗОК НА ВСЕ ЖИТТЯ

 

Борги по аліментах стають приводом для погіршення і без того складних відносин, що склалися після розлучення. Багато українських родин спіткала проблема невчасно сплачених дитячих коштів, вирішити яку допомагає пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, що був ініційований Міністерством юстиції України. Завдяки важелям чинного законодавства, з початку року на Сумщині стягнуто понад 92 мільйони гривень аліментної заборгованості.

Житель Путивльського району Андрій не сплачував аліменти на утримання своєї дитини та накопичив борг у розмірі 5 тисяч гривень. Його безвідповідальна поведінка допомогла зайняти місце у Єдиному реєстрі боржників https://erb.minjust.gov.ua/. Небажання бути «білою вороною» та хвилювання за більш неприємні наслідки, змусили батька вчасно схаменутися та відшкодувати борг.

Трохи далі дійшов мешканець Охтирського району Станіслав. Чоловік не сплатив своїй родині майже 11 тисяч гривень, завдяки чому був обмежений у низці прав, зокрема у праві виїзду за кордон. Бажання оновлювати горизонти спонукало батька до погашення заборгованості та усвідомлення вчинених помилок.

На Путивльщині ще один громадянин переступив межі довіри, коли раптом перестав сплачувати аліменти на дитину та накопичив борг у розмірі майже 5 тисяч гривень. Така поведінка стала для фахівців юстиції Сумщини приводом у застосуванні до неплатника відповідних заходів впливу. Додавши неплатника до Єдиного реєстру боржників, правникам вдалося пробудити здоровий глузд батька Володимира та сприяти негайній виплаті дитячих коштів.

 

БОРГ ПЕРЕД ДИТИНОЮ – ЦЕ НЕ ВОДА НА СОНЦІ, З ПОВНОЛІТТЯМ НЕ ЗНИКНЕ

 

З появою пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційованого Міністерством юстиції України, з’явилися дієві важелі впливу на неплатників аліментів. Борги перед дітьми почали погашатися значно швидше, а у зв’язку із застосуванням до безвідповідальних батьків заходів примусу, зросли гарантії вчасних виплат у майбутньому. Також не залишаються без уваги батьки, які вважають, що повноліття дитини – це межа, минувши яку борги зникають, а фінансова допомога не є обов’язковою.

Спосіб життя, який обрав для себе мешканець Білопільщини, далеко не відповідає загальноприйнятим нормам суспільства. Наявність двох дітей, які потребують уваги та піклування не змусила чоловіка влаштуватися на роботу та припинити зловживати спритними напоями.

Донька та син довго чекали на турботу батька, але зміни відбувалися лише у сумі боргу, який зростав з кожним днем. Повноліття дітей було гарною новиною для чоловіка, оскільки він вважав, що його роль у житті чад більше непотрібна. Крапку на байдужому ставленні чоловіка до доньки та сина поставили фахівці юстиції Сумщини, коли застосували до нього всі необхідні заходи впливу.

Винесені правниками постанови про обмеження чоловіка у правах та звернене стягнення на дохід, який він отримує від надання майна в оренду сільгосппідприємству, зменшили заборгованість перед сім’єю майже на 11 тисяч гривень.

Загалом на Сумщині стягнуто понад 92 мільйони гривень заборгованості, в тому числі діти Білопільщини отримали майже 4 мільйони гривень аліментних коштів.

 

ПРО ПРАВА ЧЕРЕЗ КАЗКУ ДЛЯ САМИХ МАЛЕНЬКИХ ГРОМАДЯН СУМЩИНИ

#ЧЕСНАПЛАТІЖКА для жителів Сумщини

 

З метою підвищення правової обізнаності жителів Сумщини щодо рішення уряду стосовно встановлення максимально допустимих граничних тарифів на постачання теплової енергії та гарячої води правники забезпечили комунальні підприємства області інформаційною підтримкою.

Так, в рамках кампанії «Чесна платіжка», яка запроваджена Міністерством юстиції України в межах загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», громадяни завдяки розповсюдженим матеріалам дізнаються:
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Який розмір нових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води; 
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Скільки нові тарифи допоможуть зекономити;
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Як нові тарифи вплинуть на субсидію;
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Що робити, якщо постачальником надіслана платіжку, в якій тариф перевищує граничний.
Більше інформації за посиланням https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4f/1/16/1f447.png");">?

 

СУМЧАНИН 2 РОКИ НЕХТУВАВ СИНОМ, ЯК НАСЛІДОК – ЧОЛОВІК ПОЗБУВСЯ 52 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

 

Коли байдужість батьків до власних дітей переходить грань дозволенного, на захист прав молодого покоління приходять санкції ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває. Важелі впливу новел законодавства мають великий тиск на злісних неплатників аліментів.

У Сумах місцевий житель Григорій ухилявся від батьківських обов’язків впродовж 2 років та накопичив борг у розмірі майже 38 тисяч гривень. Окрім примусових заходів у вигляді накладення арешту на майно та кошти боржника, обмеження його у праві виїзду за кордон, полювання, користування транспортними засобами та зброєю, фахівці юстиції Сумщини застосували стосовно чоловіка й економічні санкції.

«До тих громадян, які не сплачують аліменти понад 1 рік, застосовується штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, понад 2 роки – 30%, якщо ж не платять більше 3 років сума боргу збільшується на 50%. У випадку з сумчанином, його син Ваня не бачив від батька фінансової підтримки понад 2 роки. Так, борг неплатника перетворився з 38 тисяч гривень на майже 53 тисячі гривень, куди увійшов не тільки штраф з відповідним відсотком, а й виконавчий збір», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Очільниця юстиції додала, що батько під тиском застосованих заходів примусового виконання все ж таки розрахувався з дитиною, погасивши всю суму боргу.

БОРГИ ЗАВАДИЛИ ДАЛЕКОБІЙНИКУ ВИРУШИТИ В ЧЕРГОВИЙ РЕЙС

 

З появою пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційованого Міністерством юстиції України, тисячі неплатників аліментів були вимушені налагодити відносини зі своїми родинами задля відновлення звичного способу життя.

Житель Тростянеччини не став тому виключенням. Чоловіку подобалось жити заради себе, а відсутність поряд родини та хвилювань за її добробут, сприяли цьому. За постійними рейсами далекобійник не вгледів, як накопичився борг у розмірі 19 тисяч гривень.

Проте однією сумою несплачених аліментів не обійшлось. Фахівцями юстиції Сумщини були винесені постанови, що обмежили права неплатника. Спричинені труднощі у зв’язку з неможливістю виїхати за кордон та керування транспортними засобами змусили чоловіка розпочати діалог з рідними людьми. Оскільки він розумів, якщо не залишить Єдиний реєстр боржників  https://erb.minjust.gov.ua/, то доведеться шукати нову роботу. Змінювати життєвий маршрут йому не хотілося, тому й довелось знайти сил та сплатити борг у повному обсязі. Таке розумне рішення дозволило зняти встановлені обмеження та налагодити колишній спосіб життя.

 

АПОСТИЛЬ – ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ

 

НА СУМЩИНІ 6 МІСЯЦІВ ПОСПІЛЬ УСПІШНО ПРАЦЮЄ ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

 

У Сумах вже 6 місяців поспіль громадяни користуються всіма перевагами комфортного та зручного офісу європейського зразка – Центру виконання рішень. За цей час фахівці юстиції Сумщини у форматі прозорості та відкритості прийняли 3 тисячі громадян та надали 6,5 тисяч послуг.

«Ми з великим задоволенням реалізуємо новації Міністерства юстиції України, тим паче коли мова йде про поліпшення умов для надання громадянам послуг. Кількість відвідувачів центру свідчить про успішність запровадженої ініціативи. Дуже приємно отримувати позитивні відгуки від роботи, особливо в такій непростій сфері, як виконання судових рішень», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Нагадаємо, що Центр виконання рішень забезпечує:

 • прийняття документів про примусове виконання рішень та інших документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності;
 • надання відомостей сторонам щодо виконавчих впроваджень у межах усієї території України;
 • ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого впровадження;
 • надання допомоги в оформленні документів;
 • надання інформаційної допомоги та консультацій;
 • електронні сервіси (онлайн-оплата боржником заборгованості, електронна комунікація, QR-код тощо);
 • зручність, комфортність, прозорість за принципом «єдиного вікна», якісні та належні умови прийому громадян.

Офіс працює за адресою: місто Суми, вулиця Петропавлівська, 75. Послуги доступні для всіх жителів Сумської області. Консультація за телефоном (0542) 655-545.

 

 

ПОНАД 50 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ГЛУХІВЧАНИНУ КОШТУВАВ БІЛЕТ ЗА КОРДОН

 

Як показує практика, неофіційне працевлаштування, приховування реального матеріального стану, майна та інші хитрощі боржників по аліментах  не є перепонами для державних виконавців у питанні відновлення економічних прав підростаючого покоління. До кожного злісного неплатника правники знайдуть «ключ», будь-то стягнення коштів з пенсії або стипендії, занесення до Єдиного реєстру боржників, обмеження у праві керувати авто чи, як у випадку з глухівчанином- обмеження у здійсненні виїздів за кордон.

Так, на Глухівщині батько впродовж року ухилявся від сплати аліментів та накопичив перед дитиною борг у розмірі майже 39 тисяч гривень. Таке положення справ стало для фахівців юстиції Сумщини привидом не тільки обмежити чоловіка у низці прав, зокрема у праві виїзду за межі України, а й додатково нарахувати штраф та виконавчій збір. Таким чином, борг глухівчанина збільшився та сягнув 50 тисяч гривень.

Оскільки батько мав намір виїхати у справах за кордон, йому нічого не залишалось, як повністю розрахуватися з чадом. Тільки після погашення всієї суми боргу, громадянин зміг перетнути межі країни.

До речі, завдяки новелам закону #ЧужихДітейНеБуває, ініційованому Міністерством юстиції України, на користь малечі Глухівського району з початку 2019 року вже стягнуто 5 мільйонів гривень аліментів.

 

 

МІНІСТРЮСТИЦІЇТАЖУРНАЛІСТИ: ВІДВЕРТАРОЗМОВАПРОАКТУАЛЬНЕ

СпілкуванняіззасобамимасовоїінформаціїневідємначастинаробочихвізитівМіністраюстиціїУкраїниПавлаПЕТРЕНКАнаСумщину. Йомузавждиєпрощопоговоритиізжурналістами, аджесучаснаюстиціяценовіініціативи, реальнісправиідієвірезультати.
Зацікавленнявласкоріввсеукраїнськихвидань, журналістівпровіднихтелеканалів, газеттаІнтернет-ресурсіввикликалитеми, якісьогоднінаслухуусуспільства#ЧеснаПлатіжка та захист прав дітей.
Органи юстиції готові захищати та відстоювати права споживачів комунальних послуг по всій країні, щоб громадяни сплачували за отримані послуги, а не за повітря і забаганки монополістів. Зроблений аналіз показав, що тарифи в різних регіонах України відрізняються, подекуди – дуже суттєво, в рази. 
«Мін`юстом розроблений покроковий алгоритм, як діяти громадянам, коли в платіжках несправедливі цифри, – говорить Міністр юстиції України Павло Петренко. – Окремо ми розробили чіткий покроковий алгоритми дій, який допоможе українцям захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг. У рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» ми пояснюємо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення».
Віднині кожен може перевірити, чи все чесно у його платіжці, адже на сайті Міністерства юстиції України – 
https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug – розміщено калькулятор, який чітко здійснить розрахунок.
Тема 
#ЧужихДітейНеБуває також не втрачає своєї актуальності і цікавості для ЗМІ, не тільки цифрами і фактами, а й цілеспрямованістю заходів, спрямованих на благополуччя сотень тисяч дітей. 
«Реальний захист прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів – ось чим став закон #ЧужихДітейНеБуває, – зазначив Павло ПЕТРЕНКО. – Рекордні суми аліментів, які не платилися роками, стягнуто на користь українських дітей. Нарешті було знайдено дієві інструменти впливу на батьків, які, маючи яхти і мерседеси, не платили аліменти дітям».
Наприклад, на Сумщині на користь дітей у цьому році стягнуто 90 мільйонів гривень. Отже, два пакети закону #ЧужихДітейНеБуває реально працюють, це успішна ініціатива Мін`юсту, підтримана і громадськістю, і законодавцями.
Спілкування із журналістами продовжилося на місцевих телеканалах АТV та СТС, де також говорили про актуальне: безпеку українських дітей, схвалений Урядом проект #ЧеснаПлатіжка, який надасть право кожному громадянину сплачувати не за повітря, а за реально отримані послуги теплопостачання, ще один крок назустріч бізнесу – можливість зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю через онлайн сервіси.

 

 

МАМАМ З МАЛЯТАМИ НОВІ СЕРВІСИ

Мами з дітками і жінки при надії з такими співрозмовницями зустрівся Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО упродовж візиту на Сумщину. Їм було про що поговорити, адже сьогодні Мін`юст реально змінив ситуацію, прищеплюючи у суспільстві філософію відповідального батьківства. Вона у всьому в реалізації закону ЧужихДітейНеБуває, який захищає благополуччя дітей, стягуючи з нерадивих батьків аліменти; у сервісах по видачі свідоцтв про народження у пологових будинках, нових для українців інноваційних проектах «Муніципальна няня» і «Е-малятко».
«Держава повинна дбати про своє майбутнє – дітей. Мін`юст упродовж останніх років багато зробив для того, щоб родинам було комфортно отримувати послуги від органів юстиції, – говорить Павло ПЕТРЕНКО. – Мами не витрачають час на візити до кабінетів службовців, а прибувають додому з малям і першим державним документом, отриманим безпосередньо в пологовому будинку, також вони користуються можливістю зареєструвати місце проживання дитини. Нові проекти «Муніципальна няня» та «Е-малятко» – реальна допомога українським родинам».
Пілотний проект «Е-малятко» передбачає спрощення отримання послуг, пов’язаних із народженням дитини. Це надзвичайно прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Власники сучасних мобільних телефонів чи комп’ютерів зможуть уникнути спілкування з чиновниками, адже сервіс можна буде отримати не лише у будь-якому з понад 700 створених Урядом центрів надання адміністративних послуг або пологових будинках, а й в електронному форматі. 
«Рівень довіри до інноваційних сервісів Мін`юсту надзвичайно високий, – говорить керівник юстиції Сумщини Ірина СВИСТУН. – Наприклад, сьогодні вже 90% свідоцтв про народження дітей видається у пологових будинках. Отже, батьки оцінили цей сервіс як зручний і комфортний. Переконана: проекти «Муніципальна няня» і «Е-малятко» також слугуватимуть родинам з дітьми». 
Проект «Е-малятко», спростить отримання послуг з:

 державної реєстрації народження дитини;
 реєстрації місця проживання дитини;
 внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів;
 реєстрації у державному реєстрі платників податків;
 призначенням державної допомоги при народженні дитини;
 видачі посвідчення батькам багатодітних сімей;
 призначенню допомоги дітям, які виховуються у багатодітних сім’ях.
Cервіс «Е-малятко» повноцінно запрацює з 1 січня 2020 року.

 


 

Звернення про виконання рішення Уряду щодо перерахунку цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення з урахуванням граничних цін/тарифів на зазначені послуги

 

  

#ЧужихДітейНеБуває: ДЕРЖАВА ЗАХИЩАЄ ПРАВА ДІТЕЙ Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО