Дружбівська міська громада
Ямпільський район, Сумська область

Законодавство України

 

  

#ЧужихДітейНеБуває: ДЕРЖАВА ЗАХИЩАЄ ПРАВА ДІТЕЙ Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

 

 

СУМЧАНИН ЗА 3 РОКИ ЗАРОБИВ ЗА КОРДОНОМ 114 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ

 

Довгий час робота за кордоном створювала для неплатників аліментів ту необхідну відстань між їхніми родинами, що дозволяла бути в безпеці від виконання батьківського обов’язку. Проте дієві та прогресивні зміни у законодавстві України дозволили суттєво знизити рівень недобросовісного батьківства.

Сумчанин вдало влаштував своє особисте життя за кордоном, наявність роботи та відсутність батьківського клопоту допомагали жити у своє задоволення та накопичити борг по сплаті аліментів у понад 71 тисячу гривень.

З метою примусового виконання батьківського обов’язку та покращення матеріального становища доньки боржника, фахівцями юстиції Сумщини було вчинено ряд дій примусового характеру, що передбачений чинним законодавством.

Накладені обмеження у використанні деяких прав дали про себе знати під час чергового перетину меж держави, коли батько не зміг виїхати у відрядження. З метою усунення незручностей чоловік був вимушений з’явитися до відділу виконавчої служби. Дізнавшись, що в додаток до вже застосованих санкцій йому загрожує адміністративна відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт, він змінив своє відношення до родини.

Під час розгляду в суді протоколу про адміністративне правопорушення, батьком був сплачений повністю борг по аліментах, штраф у розмірі 50%, який був накладений за несвоєчасні виплати впродовж 3 років та сягнув понад 35 тисяч гривень, а також виконавчий збір на користь держави у сумі 7 тисяч гривень.

80 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ОТРИМАЛИ ДІТИ СУМЩИНИ

 

Результативна діяльність органів юстиції в напрямку примусової ліквідації боргів по сплаті аліментів стрімко набирає обертів. Завдяки внесеним змінам у чинне законодавство правники користуються дієвими інструментами примусу та мають більше індивідуальних методів впливу на боржників. Так, з початку 2019 року на користь дітей Сумщини було стягнуто 80 мільйонів гривень аліментів. Державна виконавча служба систематично поповнює перелік позитивно розглянутих справ, доводячи ефективність новел закону #ЧужихДітейНеБуває.

Боржник на Путивльщині не бажав знаходити спільну мову зі своєю родиною та впевнено збільшував з нею відстань. Пропорційно цьому зростав його борг по сплаті аліментів, що сягнув 2 тисячі гривень. Внесення батька до списку боржників змусило його погасити заборгованість в повному обсязі.

Проблема виплати аліментів спіткала ще одне подружжя Путивльського району. Непорозуміння колишніх чоловіка та дружини спричинило до появи боргу перед дитиною у розмірі майже 3 тисячі гривень. Утримати кошти та погасити заборгованість державним виконавцям вдалося із заробітної плати громадянина.

Сварка з дружиною та відмова виконувати батьківські обов’язки стали причиною перекритого кордону для чоловіка з Білопільщини. Поновити право виїзду за межі країни неплатнику вдалося лише після сплати штрафу у розмірі понад 8 тисяч гривень та накопиченого боргу, сума якого сягнула 36 тисяч гривень.

А довготривалі відрядження сумчанина за кордон та небажання брати участь у житті власної доньки, призвели до накопичення боргу в більш ніж 71 тисячу гривень. Проте для налагодження колишнього життя без тимчасових обмежень у правах, чоловіку довелося сплатити 114 тисяч гривень, бо до нього правники застосували штрафні санкції за несплату аліментів у понад 3 роки в розмірі 50% від суми боргу.  

 

ЄДИНИЙ РЕЄСТР БОРЖНИКІВ – ЧЛЕНСТВО У КОЛІ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИХ ГРОМАДЯН

 

Розлучення розпалює ворожнечу між людьми, які зовсім недавно були переповнені почуттям кохання та захоплення один до одного. Обсяги непорозуміння стають все більшими, а пошук спільної мови все складнішим коли у колишнього подружжя залишаються спільні діти.

Хлопцю з Лебединщини довелося відчути байдужість рідного батька, який через образи внаслідок розлучення та дефіцит взаєморозуміння з колишньою дружиною не виплачував аліменти. Відсутність позитивної реакції на рішення суду про обов’язкове грошове забезпечення дитини допомогла чоловіку накопичити борг у розмірі 15 тисяч гривень. Зухвала поведінка неплатника стала приводом  для внесення його даних до списку боржників. Таке членство у колі безвідповідальних громадян стало для батька приниженням і змусило повернути в повному обсязі всю суму несплачених коштів.

  Для Міністерства юстиції України батьківська безвідповідальність стала серйозним супротивником у боротьбі за захист прав підростаючого покоління. Здобувати перемогу правникам допомагають новели пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, які вже сприяли у захисті прав не одній родині, адже цьогоріч на Сумщині діти отримали 80 мільйонів гривень аліментів.

 

 

35 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ – ЦІНА УРОКУ З ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ВІД МІН’ЮСТУ

 

Кожне подружжя мріє відчути теплі та ніжні емоції від народження довгоочікуваної дитини, але трапляються випадки коли навіть радість від появи малечі не є перепоною для сварок та розірвання шлюбних відносин. Інколи розлучення чоловіка та дружини припиняє не лише їхні стосунки, а й вносить суттєві корективи у можливість дитини отримувати повноцінне піклування та турботу з боку батьків.

Розірвання шлюбу викликало у жителя Роменського району почуття байдужості не тільки до колишньої дружини, а й до дитини також. Батько протягом значного проміжку часу стабільно накопичував заборгованість по сплаті аліментів, яка сягла майже 35 тисяч гривень. Звільнити місце серед його буденних хвилювань для думок про родину допомогли правники юстиції Сумщини, коли винесли постанови про встановлення тимчасових обмежень у праві полювання, користування зброєю, виїзду за кордон та у праві керування транспортними засобами.

Після застосованих обмежувальних заходів передбачених новелами пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, чоловіку нарешті вдалося припинити поповнювати боргову скарбничку та повернути своїй дитині належні їй кошти.

 

 

ДОКИСУМЧАНИНПЕРЕБУВАВЗАМЕЖАМИКРАЇНИ, БОРГПОАЛІМЕНТАХЗБІЛЬШИВСЯНА 60%

Деякібатькисвоєбайдужеставленнядодитиничастопояснюютьвідсутністюпостійногомісцяроботи, низькимизаробітнимиплатамита, якрезультат, скрутнимматеріальнимстановищем. Якпоказуєпрактика, вищезазначеніперепониувихованнімалечівідразузникають, коливдіювступаютьзаходипримусу. 
Сумчанинпротягомтривалогочасунебажавобтяжуватисебетурботами, повязанимизвихованнямдоньки. І у зв’язку з постійними відрядженнями за кордон та відсутністю інформації про місце його перебування, був оголошений у розшук. Відшукати боржника та справедливі методи впливу на такий прояв байдужості допомогли обмежувальні заходи, передбачені новелами пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.
Правники юстиції Сумщини обмежили неплатника у праві полювання, користування зброєю, керування транспортними засобами та у праві виїзду за кордон. Саме останній важіль впливу допоміг батьку нагадати про себе та знайти спільну мову зі своєю родиною. Чоловіком було сплачено 48 тисяч гривень, зокрема 30 тисяч гривень заборгованості по аліментах, 15 тисяч гривень – за несвоєчасну сплату аліментів та 3 тисячі гривень виконавчого збору. Тож, доки чоловік ухилявся від сплати аліментів, його борг збільшився на 60%.
До речі, з початку року на користь дітей Сумщини було стягнуто понад 76 мільйонів гривень аліментів.

 

 

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПЛАТІЖКИ НА ГАРЯЧУ ВОДУ ТА ТЕПЛО З ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ

З метою захисту прав споживачів від неправомірних тарифів фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо порядку дій у разі порушень їхніх прав. 
Варто зазначити, що нещодавно Урядом була прийнята відповідна постанова, яка запроваджує граничні ціни на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води на майбутній опалювальний період. Так, вартість тепла була зафіксована на рівні 1400 гривень за 1 Гкал (за умови наявності лічильника) або 35,21 гривні за 1 квадратний метр (у разі відсутності приладу). Гранична вартість гарячої води для жителів Сумщини в разі наявності сушарок становить 83,66 гривні за кубічний метр, при відсутності сушарок – 75,74 гривні. 
«Органи місцевого самоврядування повинні до початку опального сезону 2019/2020 років привести тарифи до обґрунтованого рівня. Кожен мешканець області може перевірити на офіційному веб-сайті місцевого органу, який встановлює тариф на послуги теплопостачання та постачання гарячої води, чи здійснено перерахунок цих тарифів відповідно до урядової постанови», - зазначає очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун. 
Вона додала, якщо орган місцевого самоврядування залишив тарифи завищеними, громадянам необхідно:
1. Звернутися на Урядову гарячу лінію за номером 1545 або направити звернення на адресу Уряду (01008, Київ, вулиця Михайла Грушевського, 12/2), повідомивши про бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.
2. Звернутися до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду. Зразок вимоги можна завантажити за посиланням - https://minjust.gov.ua/…/zrazki-dokumentiv-schodo-pererahun…

 

 

НА 600% ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ЗБІЛЬШИЛА ПОКАЗНИК ЛІКВІДАЦІЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРПЛАТІ

 

На Сумщині за 6 місяців 2019 року було стягнуто понад 22,2 мільйона гривень заборгованості по заробітній платі, що на 600% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. 

«Завдяки ефективній роботі державних виконавців з підприємств-боржників Сумської області з початку 2019 року повернули працівникам більше 22,2 мільйона гривень заборгованості по заробітним платам. Цей той результат, який відновлює довіру громадян в здатність держави захистити їх права», - зазначила керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. 
Очільниця обласного управління також додала, що робота в цьому напрямку не зупиняється й триватиме до тих пір, доки існуватиме проблема невиплати заробітної плати. До речі, на Сумщині в цьому році найбільше заробітних плат стягнуто на користь працівників ПАТ «Сумське НВО», КП ШКЗ «Зірка», ДП «Попівський експериментальний завод» та ТОВ «МАШ-СЕРВІС».

 

 

120 ГОДИН СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ ЗНАЙШЛИ КОШТИ ДЛЯ ДИТИНИ

 

Невиконання судового рішення зі сплати аліментів на утримання дитини призвело до утиснення прав жителя Кролевецького району, що передбачено ініційованим Міністерством юстиції України пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває.

Чоловік тривалий час не виплачував кошти своїй донці та заборгував їй понад 10 тисяч гривень. Розуміючи, що відношення до виконання батьківського обов’язку не зміниться, фахівці юстиції Сумщини винесли постанови про встановлення тимчасових обмежень у праві полювання, користування зброєю, виїзду за кордон та в праві керування транспортними засобами.

Крапкою у налагодженні сімейних відносин став складений протокол про адміністративне правопорушення, в результаті розгляду якого судом, боржнику було присуджено суспільно корисні роботи у кількості 120 годин. Реакцією чоловіка на таке покарання стало погашення в повному обсязі заборгованості. Крім того, після відпрацювання зароблені кошти, а це майже 3 тисячі гривень, також були перераховані батьком на користь дитини.

 

 

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ ЦИКЛОМ ПРАВОВИХ ЗАХОДІВ

 

Конституція України, як основний закон держави, має вагомий вплив на головні аспекти життя в країні. Дотримання її норм – це один із найважливіших обов'язків громадянина, він має загальне значення і не має винятків. Знання та розуміння цього обов’язку повинно починатися змалечку та постійно поновлюватися впродовж життя.

З нагоди Дня Конституції України фахівцями юстиції Сумщини було проведено цикл заходів, спрямованих на підвищення у населеннях правових знань. Юристи, завітавши до місцевих дитячих таборів, розповіли малечі про державну символіку, її історію та значення. Нагадали підростаючому поколінню також й про їх права, зокрема про право на сім’ю, захист, медичну допомогу, відпочинок, навчання, інформацію та громадянство.

Не оминули правники й дорослих громадян, в ході зустрічі з ними в обласній бібліотеці, окрім зазначеної теми, інтерес викликала інформаційна кампанія «Відповідальне батьківство», запроваджена в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». Увагу було звернули на податкову знижку на розвиток дитини (сума, яка повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи, орієнтований розмір – 18%), послугу #МуніципальнаНяня (відшкодування витрат за послуги муніципальної няні для дитини до 3 років, з 1 січня 2019 року розмір такої компенсації становить 1626 гривень щомісяця) та на особливості закону #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає спрощені правила виїзду дітей з одним із батьків.

 

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ІНФОРМУЄ ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОСУДДЯ ЧЕРЕЗ ПРИСЯЖНИХ

 

У побудові правової держави необхідним є постійне підвищення рівня правової культури та свідомості громадян, досягти чого можна завдяки ознайомленню населення з тонкощами юриспруденції.

Присяжними є особи, які за їх згодою залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею першої інстанції. Вони мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканості суддів на час виконання ними обов’язків у суді. Присяжним на час виконання ними обов’язків у суді гарантується:

  • зарахування часу виконання присяжними обов’язку у суді до трудового стажу
  • збереження всіх гарантій та пільг за місцем роботи
  • заборона звільнення з роботи або переведення на іншу роботу без згоди
  • виплата винагороди за час проведений у суді
  • відшкодування витрат на проїзд, наймання житла, виплата добових
  • застосування до присяжних заходів безпеки у раз потреби.

Бути присяжним – почесно, цікаво та відповідально!

 

ПРАВОВА СВІДОМІСТЬ Є НЕОБХІДНОЮ В ЖИТТІ КОЖНОГО – ДОВОДЯТЬ ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

 

Фахівці юстиції Сумщини спільно з правниками Центру з надання безоплатної правової допомоги здійснили черговий виїзд мобільної правової групи. На цей раз правові консультації спеціалісти провели для жителів Краснопільського району, зокрема Великого Бобрика та Самотоївки.

Охочих поспілкуватися з юристами з’явилося не мало. На всі нагальні питання, які загалом стосувалися виплат аліментів, земельних відносин, спадкових справ та оренди паїв, громадяни отримали вичерпну відповідь.

Водночас, особливий інтерес у мешканців Краснопільського району викликала тема виїзду неповнолітньої дитини за кордон з одним з батьків. Фахівці юстиції акцентували, в разі, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів (борг накопичився понад 4 місяці або понад 3 місяці – перед малечею з інвалідністю), стягувач може виїхати з дитиною за межі України на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно зробити?

  • Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів. 
  • На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
  • понад 4 місяці або
  • понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

 

 

ЖІНКА, ТІКАЮЧИ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ, БУЛА ВИСАДЖЕНА З ПОТЯГА НА КОРДОНІ

 

Під час подорожі за кордон обов’язковим є дотримання багатьох правил, які дозволяють мандрівнику безпечно та впевнено перебувати в тій чи іншій країні. Між іншим, безвідповідальна поведінка призводить до дострокового закінчення такої поїздки та змушує ще довгий час виправляти свої помилки.

Жителька Краснопільського району не виплачувала дитині кошти на її утримання, а займалася влаштуванням особистого життя. Корективи в таке положення справ внесли правники юстиції Сумщини, коли через наявність аліментного боргу обмежили жінку у праві полювання, користування зброєю, керування транспортними засобами та виїзду за межі України. 
«Громадянка, не переймаючись застосованими санкціями, вирушила в іншу країну, але на неї чекав несподіваний «сюрприз» – в ході перетину державного кордону її було висаджено з потяга через наявність боргу по аліментах у розмірі понад 13 тисяч гривень. Матері нічого не залишалось як згадати про дитину та погасити заборгованість в повному обсязі», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. 
Міністерство юстиції України останнім часом внесло чимало змін в чинне законодавство, прикладом яких є пакет законів 
#ЧужихДітейНеБуває, новели якого значно розширили сфери свого впливу на неплатників аліментів та дозволили з більшою активністю захищати права дітей.

 

У КРОЛЕВЦІ ДІТИ ОТРИМАЛИ 1,3 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

 

Крок за кроком, платіж за платежем формується загальний результат. Так, загалом на Сумщині з початку 2019 року на користь дітей стягнуто понад 66 мільйонів гривень аліментів, з яких 1,3 мільйона гривень отримали діти Кролевеччини. Цифра демонструє ефективність роботи і найважливіше – діти отримують належні їм грошові кошти.

Більше 16 тисяч гривень аліментів заборгував батько у Кролевці. У цьому році він не сплатив дитині ні копійки аж до травня, поки під силою тиску закону #ЧужихДітейНеБуває довелося це зробити. Внесення відомостей про «забудькуватого» батька до Єдиного реєстру боржників, накладення арешту на кошти та майно боржника виявилися ефективними інструментами впливу і відновили право дитини на отримання аліментів.

 

 

ОБМЕЖЕННЯ СПРАЦЮВАЛИ, ДИТИНА У ГЛУХОВІ ОТРИМАЛА 15 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

 

Закон #ЧужихДітейНеБуває надав реальні інструменти захисту прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів. Обмеження, що накладаються на батьків, які не сплачують аліменти, виявилися ефективним засобом впливу.

З початку року на користь дітей Сумщини стягнуто більше 66 мільйонів гривень. У цій цифрі і 15 тисяч гривень від батька з Глухова, який не сплачував аліменти 13-річному сину Єгору. Імпульсом до сплати стали обмеження - тільки-но державні виконавці внесли прізвище чоловіка до Єдиного реєстру боржників та наклали арешти на рахунки в банківських установах, на все рухоме та нерухоме майно, борги перед дитиною були погашені повністю.

До речі, на Глуховщині діти в цьому році отримали 4 мільйони гривень аліментів.

 

 

ДЕРЖАВНІ СЛУЖБОВЦІ ПОВИННІ УНИКАТИ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ З БЛИЗЬКИМИ РОДИЧАМИ

 

Головне територіальне управління юстиції у Сумській області нагадує, що статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування заборонено мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Дане обмеження поширюється виключно до осіб, зазначених у підпунктах «а», «в»-«з» пункту 1 частини першої статті 3 Закону (державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи Збройних Сил України, судді, особи рядового та начальницького складу державної кримінально – виконавчої служби, посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, поліцейські тощо).

Особи, які претендують на зайняття посад зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

У разі виникнення обставин, що порушують такі обмеження, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п'ятнадцятиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню з займаної посади.

Перебування державних службовців у прямому підпорядкуванні або пряме підпорядкування близьких осіб може розглядатись як різновид конфлікту інтересів, якому зазначені особи в порядку статті 28 Закону зобов’язані запобігати та врегульовувати.

За неповідомлення у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів особа повинна нести відповідальність за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

НА СУМЩИНІ УРОЖАЙ НА МАЛЮКІВ – РОДИНИ ПОПОВНЮЮТЬСЯ 6, 8 І НАВІТЬ 14 ДИТИНОЮ

 

В кожній родині батьки піклуються про новонароджену малечу, бо діти – це найцінніший подарунок долі та благословення. Для країни – народження маленьких громадян є майбутнім, що твориться вже сьогодні.

Особливо приємно, коли родина поповнюється не тільки другим й третім малюками, а й – п’ятим, шостим. До речі, з початку 2019 року третьою дитиною на Конотопщині поповнилася 31 сім’я, на Глухівщині – 13 родин, а на Тростянеччині – 9. В Буринському районі є сім’ї, де народилася четверта, шоста й восьма дитина.

Одною з найбільш плідних на багатодітність виявилась Білопільщина. Там за 5 місяців 2019 року в 11 сім’ях з’явилося по третій дитині, в 4 родинах – по четвертій, 3 пари збагатилися п’ятими малюками. Навіть більше, в одній із сімей народилася восьма дитина, а іншій лелека приніс чотирнадцяту.

Варто зазначити, що жителі Сумщині активно користуються можливістю отримання першого документа малечі – свідоцтва про народження – безпосередньо в пологовому будинку, заощаджуючи при цьому час. Разом з тим, Мін’юстом ініційовано запровадження електронної системи «Е-малятко», завдяки якій громадяни зможуть в онлайн-режимі зареєструвати місце проживання новонародженого, оформити допомогу при народженні дитини, зареєструвати народження малюка в електронній системі охорони здоров’я, оформити ідентифікаційний код малечі та багато іншого.

Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

 

 

НА ЯМПІЛЬЩИНІ УРОЖАЙНІ 5 МІСЯЦІВ НА МАЛЮКІВ

В кожній родині батьки піклуються про новонароджену малечу, бо діти – це найцінніший подарунок долі та благословення. Для країни – народження маленьких громадян є майбутнім, що твориться вже сьогодні.
Варто зазначити, що за 5 місяців 2019 року на Ямпільщині народилося 46 малюків. Перше півріччя було урожайне на хлопчиків, їх народилося 27. У 21 сім’ю лелека завітав вперше, по другій дитині він приніс у 18 родин, в третє - 5 . Особливо пощастило 1 парі, бо там народилася двійня.
До речі, найпопулярнішими іменами в Ямпільському та Середино-Будському районах залишаються Артем, Данило, Максим, Кирило,Тимофій, Вікторія, Мілана, Софія, Кіра, Ксенія, Поліна. Збагатилися родинні скарбнички й на рідковживані імена, а саме на Еріку та Яромира.
Так само опікуючись громадянами, як батьки щодо своєї малечі, Міністерство юстиції України створює зручні та комфортні сервіси. Наразі жителі області можуть отримати перший документ малечі – свідоцтво про народження – безпосередньо в пологовому будинку, заощаджуючи при цьому час. А незабаром в Україні запрацює електронна система від Мін’юста «Е-малятко», завдяки якій громадяни зможуть в онлайн-режимі зареєструвати місце проживання новонародженого, оформити допомогу при народженні дитини, зареєструвати народження малюка в електронній системі охорони здоров’я, оформити ідентифікаційний код малечі та багато іншого. 
Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст! 
#ДРАЦС_2019

 

УПЕРШЕ ВЕСІЛЬНИЙ МАРШ ЗВУЧАВ У ЦЕНТРІ СЛУЖБИ КРОВІ

 

Юстиція Сумщини має багато партнерів у хороших справах. Сьогодні уперше весільний марш звучав у Сумському обласному Центрі служби крові – у проекті Мін`юсту «День народження кохання» ювілей весілля відсвяткували Ірина та Микола Совенки, донори з багаторічним стажем.
Звучать слова ведучої весільної церемонії, донька Аріна підносить батькам обручки, сини з невістками і навіть маленький онук Андрійко вітають усміхнених героїв торжества.

«Так приємно згадати ту красиву весну, коли ми познайомилися, 30 років тому, а потім стали на рушник, – говорить красуня-наречена Ірина. – Спасибі, що нагадали нам про весілля, приємно пережити знову такий хвилюючий момент».
«Зберегти у бурхливому ХХІ столітті цінності, основа яких любов, взаємоповага, турбота про майбутнє свого роду – така мета проекту «День народження кохання», – говорить Ірина Свистун, очільник юстиції Сумщини. – Ювілейні весілля, які проводимо, підтверджують, що це справді важливо. Добре, що церемонії виходять за рамки офіційних залів реєстрації – ми прагнемо бути ближче до людей. А з Сумським центром крові нас поєднують і донорські акції, у яких бере участь багато працівників юстиції».
На фоні символічного дерева життя – вся велика родина Совенків, вони прикладом доводять, що справжня любов не згасає, навпаки, розцвітає яскравим багаттям, у теплі якого затишно і дітям, і внукам.
«Перед нами – велика сім`я донорів, Ірина та Микола вже й своїх дітей долучили до благородної справи, – говорить Антоніна Бабинець, завідуюча відділенням Центру служби крові. – Донорство – найвищий вияв любові, адже людина ділиться життєдайними краплинами ради ближнього».

 

 

ОДРУЖИЛИСЯ ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ

 

Молодята у камуфляжній формі сьогодні одружилися в ошатній залі ОPEN SPASE обласного центру.

Подружжя Олексій і Тетяна мешкають у Лебединському районі, а от своє рішення створити родину реалізували у Сумах, скориставшись сервісом «Шлюб за добу». Сьогодні вони подали заяви і вже мають на руках Свідоцтво про шлюб. Такий сучасний зручний сервіс від Мін'юсту дуже часто використовують бажаючі одружитися, а цій молодій парі, яку кличе обов’язок на службу.
Щиро вітаємо молодих, які захищають територіальну цілісність України в цей непростий час. 
Миру та благополуччя бажаємо подружжю, а за зручними і комфортними послугами пропонуємо звертатися до органів юстиції, яка сьогодні готова надавати їх у нових форматах: від одруження за добу до отримання послуг, повʼязаних з народженням дитини, завдяки ініційованому законопроекту “Електронне малятко”.

 

ПРОФЕСІЙНО НА ТЕМУ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА

 

Cьогодні до юстиції Сумщини завітали журналісти, щоб отримати коментарі з приводу того, що змінилося у правилах виїзду дітей за кордон.

З журналістами спілкувалася Марина Рудь, заступник начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області. Спікер пояснила основні аспекти правил виїзду дітей на оздоровлення, відпочинок, екскурсійні поїздки та конкурси.

Так, діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків і в їх супроводі або разом з особами, які уповноважені батьками дитини, незалежно від мети подорожі (лікування чи оздоровлення за кордоном, туристична екскурсія, поїздка до родичів тощо). Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки запланованої поїздки.

Згода батька на тимчасове вивезення дітей за кордон не потрібна при наявності таких документів:

- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);

- рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України без згоди та супроводу другого з батьків;

- судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;

- судове рішення про позбавлення батьківських прав;

- свідоцтво про смерть другого з батьків;

- пред'явлення рішення суду або органу опіки та піклування, у якому зазначено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною на строк до одного місяця під час ;

- довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видана державним або приватним виконавцем;

«Станом на травень 2019 року державними виконавцями Сумської області видано стягувачам 151 довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів. Слід зазначити, що довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі», – звернула увагу Марина Рудь.

Крім цього, на даний час законом врегулювано питання щодо виїзду за кордон з батьком, який проживає окремо від дитини та своєчасно сплачує аліменти, на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Для цього потрібно:

1) Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.

2) Якщо згоду не надано протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

3) На кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

 

 

ДЕНЬ «Є» У СУМАХ: УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА

 

Юстиція Сумщини сьогодні серед тих, хто святкує наповнений цікавими заходами та ідеями День Європи, який покликаний ще раз утвердити істину: Україна – це Європа.

Центральна вулиця обласного центру – Соборна, сквер біля пам’ятника Шевченка вражають багатолюддям. На широко анонсований «День «Є» в місті Суми» прийшли молоді люди, цілі родини. Саме тут і працюють фахівці обласної юстиції, інформуючи містян і гостей свята про нові напрями правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що ґрунтуються на європейських принципах права та кращих світових практиках: «Відповідальне батьківство», «Протидія домашньому насильству», «Стоп булінг», «Виїзд дитини за кордон». 
«Громадяни повинні знати, що сьогодні у правовій галузі України успішно втілено нові законодавчі ініціативи, основа яких – європейські принципи, – ділиться враженнями від ходу Дня Європи в Сумах Ірина Свистун, очільник юстиції Сумщини. – Суспільство підтримує активну діяльність органів юстиції по протидії булінгу, боротьбу з домашнім насильством, активну роботу по стягненню аліментів заради благополуччя дітей. Відзначають і нові формати надання послуг у всіх напрямах діяльності юстиції. Наші онлайн-послуги, сервіс «Шлюб за добу», проект Е-малятко наповнені новим змістом, це все по сучасному, по-європейськи».

 

 

ТІЛЬКИ ЗАВДЯКИ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває СУМЧАНИН СПЛАТИВ ДИТИНІ 120 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ, НАКОПИЧЕНІ ВПРОДОВЖ 9 РОКІВ

Сила ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває продовжує дивувати своїм впливом на боржників по аліментах. Завдяки санкціям, передбаченим новелами цього законодавства, навіть самі злісні неплатники змушені все ж таки перейматися не тільки своїм добробутом, а й матеріальним забезпеченням дітей. 
Так, сумчанин Сергій впродовж 9 років не сплачував аліменти своїй доньці Мілані та накопичив борг в розмірі майже 75 тисяч гривень. Державний виконавець, застосувавши всі обмежувальні заходи, ще й наклав арешт на все рухоме та нерухоме майно чоловіка. Такі дії фахівця юстиції привели до тями боржника – він віднайшов та сплатив всю суму боргу, а також штраф, накладений на нього за заборгованість по аліментах понад 3 років у розмірі 50% від суми боргу на користь стягувача – понад 37 тисяч гривень. Крім того, сумчанину довелося сплатити й виконавчий збір у розмірі близько 8 тисяч гривень. 
До речі, з початку 2019 року на користь дітей Сумщини було стягнуто більше ніж 50 мільйонів гривень аліментів.

 

 

ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПРАЦІВНИКА – ГАРАНТОВАНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ ПРАВО НА ПРАЦЮ
Пане Міністре! Я працював столяром на підприємстві майже півроку, отримував “наручно” зарплату, але, як з’ясувалося, офіційно мене ніхто не оформив. Про всі обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу я дізнався вже потім, після інциденту. Як мені бути тепер?
В’ячеслав Мурований
Офіційне працевлаштування працівника - гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору. 
При укладенні трудового договору існують певні вимоги до його форми: трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема у випадках, коли на цьому наполягає працівник.
Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.
Саме дотримання письмової форми трудового договору при працевлаштуванні дає працівнику можливість здійснювати захист своїх трудових прав в разі невиплати або затримки у виплаті заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця.
Що розуміється під нелегальним працевлаштуванням?
Нелегальним працевлаштуванням слід вважати наймання працівника на роботу без офіційного працевлаштування, тобто без укладання трудового договору. 
Яка наступає відповідальність за використання найманої праці без укладення трудового договору?
Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у разі: 
• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); 
• оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
• виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.
У такому випадку на роботодавця накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, а це на сьогодні складає 125 190 грн, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Також за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) встановлено адміністративну відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, за грубе порушення законодавства про працювстановлено також кримінальну відповідальність, зокрема, за:
• незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" іншою особою; 
• інше грубе порушення законодавства про працю.
Такі дії караються:
• штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 34 тис до 51 тис грн;
• або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років;
• або виправними роботами на строк до 2-х років.

Які особливості відповідальності роботодавця відносно окремих категорій найманих працівників?
У випадку, коли роботодавець порушує норми законодавства в частині працевлаштуваннящодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, карається:
• штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис до 85 тис грн); 
• або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років; 
• або виправними роботами на строк до 2-х років; 
• або арештом на строк до 6-ти місяців.

Куди можна звернутись за захистом своїх прав? 
У разі якщо роботодавець використовує найману працю особи, допускає її до робочого місця, однак відмовляється укласти трудовий договір, з цим питанням необхідно звернутись
до: 
• Територіального органу Державної служби України з питань праці
• Суду 
Для встановлення факту трудових відносин в судовому порядку, рекомендовано мати докази, які підтверджують факт того, що працівник дійсно працював на користь роботодавця - це можуть бути будь-які письмові, фото -, відео -, аудіо докази, покази свідків. В разі задоволення позову, роботодавець буде зобов’язаний оформити трудові відносини та зробити записи до трудової книжки.
Хочу застерегти найманих працівників, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування. Пам’ятайте, неофіційне працевлаштування та отримання заробітної плати у «конверті» позбавляють Вас гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, права на отриманняжитловихсубсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу.

У свою чергу, Мін’юст долучився до заходів щодо детінізації ринку праці. Завдяки співпраці з Державною службою України з питань праці зі свого боку ми посилюємо контроль за офіційним оформленням трудових відносин, насамперед, особами, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.